„Paní doktorka Jana Hlaváčová se přihlásila do výběrového řízení na obsazení ordinací praktického lékaře v Nové Cerekvi a v Božejově, které vyhlásil Kraj Vysočina,“ informoval starosta Nové Cerekve Zdeněk Rajdlík.

Svou žádost musela nová lékařka předložit do 26. ledna. „Paní doktorka do tohoto výběrového řízení přihlášku podala. Teď již pouze čekáme na rozhodnutí Krajského úřadu,“ vylíčil Rajdlík s tím, že by rozhodování mohlo ovlivnit pouze to, že by se přihlásilo více zájemců. „Já si myslím, že ale více zájemců nebude,“ dodal starosta.

V případě schválení žádosti by nová lékařka v Nové Cerekvi mohla začít ordinovat už od 1. března. „Zatím jsme domluveni, že bude ordinovat dva dny v týdnu v Nové Cerekvi a dva dny v týdnu v Božejově,“ upřesnil Zdeněk Rajdlík.

V současné době v Nové Cerekvi neordinuje nikdo. „Pan doktor Pátek dal jak v Nové Cerekvi, tak v Božejově výpověď z nájemních prostor k datu 1. října 2017,“ odůvodnil změnu lékaře v Nové Cerekvi Zdeněk Rajdlík. „On podal výpověď nám, ne my jemu, jak je někde prezentováno. My jsme výpověď pouze akceptovali, protože nám ani nic jiného nezbývalo,“ zdůraznil starosta.

Ordinace v Nové Cerekvi je tak mimo provoz již od minulého roku. „Nájemní vztah byl ukončen k poslednímu září a do 15. října pan doktor nájemní prostory vyklidil,“ upřesnil informace Zdeněk Rajdlík.

Nového lékaře do ordinace hledali zhruba dva měsíce. „Spíše jsme využili toho, že paní doktorku máme v místě, bydlí v jedné místní části městyse,“ objasnil Rajdlík. „Snažili jsme se ji především přesvědčit,“ dodal s úsměvem.

Cerekvická ordinace praktického lékaře je na zahájení nového provozu téměř připravena. „Ordinace je celkem v pořádku. Nejsou nutné žádné zásadní stavební úpravy. Změny nastanou pouze v interiéru a na vnitřním vybavení. Městys se bude podílet na vybavení ordinace nábytkem,“ konstatoval Zdeněk Rajdlík.

S obnovou ordinace jsou v Nové Cerekvi spokojeni. „Jsem rád, že se to takhle povedlo, ale zatím nechci nic zakřiknout“ zhodnotil starosta městyse. „Věřím tomu, že kdybychom neměli lékařku v místě, bylo by velmi obtížné někoho najít. Byl by to běh na dlouhou trať a s nejistým výsledkem,“ konstatoval na závěr.