Bezpečí a ochrana zdraví návštěvníků skateparku závisí prý hlavně na nich. „Návštěvníci se řídí bezpečnostními pokyny uvedenými v návštěvním řádu skateparku. Úrazy a zranění nebyly dosud hlášeny." sděluje Jaroslav Záběhlík z technických služeb města Pelhřimova.

Vážné zlomeniny

Neznamená to však, že park zcela bezpečný je. „Měl jsem ze skateparku zlomenou spodinu lebeční a jednou otevřenou zlomeninu holenní kosti. Nic příjemného, ale oproti tomu, co mi skateboarding a koloběžka dala, to nic není." říká Dominik Pavliš, který ve skateparku tráví hodně času. Pelhřimovský skatepark je součástí pelhřimovského sportoviště blízko autobusového nádraží.

Málo prostoru

„Obsahuje celkem sedm ramp a překážek a vzhledem k prostorovým podmínkám další rozšíření již není možné." říká Jaroslav Záběhlík. Areál skateparku převážně prý využívá mládež a zároveň příznivci tohoto sportu. To potvrzuje i Dominik.

„Do skateparku se chodím především odreagovat od starostí všedního dne, často jsem tam jezdil na skateboardu, ale v poslední době mě více chytla koloběžka, která je jednodušší a rychleji se na ní učí triky. Na tak malé město máme super skatepark a vždy se tam rád vracím, kdykoli se najde trocha volného času. Nejraději mám zelené rampy a hladký povrch celého hřiště – to mi naprosto vyhovuje." S tímto tvrzením souhlasí i Tomáš Jedlička, který pelhřimovský skatepark též navštěvuje. „V Pejru ve skateparku jezdím už jen tak třikrát týdně, když čas dovolí, ale dřív jsme se tam s klukama setkávali skoro denně. Jednou ročně tu kamarád pořádá závody, letos už to bude po sedmé. Téhle akce se vždy účastním, protože se tam sejdeme se všemi kamarády a poznám se s dalšími novými lidmi."

Jde o skateboardové závody s názvem PE SK8 JAM, kam si může zdarma přijít zasoutěžit a vyhrát nějaké ceny úplně každý. Po skončení akce se koná afterparty buď v pelhřimovské čajovně Utopia nebo přímo ve skateparku. Letošní termín závodů ještě není známý.

Marie Sejková