Lidé mohou na webových stránkách www.cestamipromen.cz ovlivnit finální umístění soutěžících a rozhodnout, který opravený objekt získá titul Proměna roku 2016.

Do konce dubna je také v okolí kaple v Pelhřimově instalována výstava Má vlast 2016 cestami proměn, s podtitulem Národní putovní výstava o úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj. Odhaluje objekty, které si prošly znatelnou proměnou a opět se staly skvosty. Jedním z vyobrazených proměněných míst je i zmiňovaná pelhřimovská dominanta.

Novogotická kaple Kalvárie v Pelhřimově byla po tříleté revitalizaci slavnostně otevřena 27. října 2015. „Těší mě, že se vedení města podařilo i přes řadu překážek tuto vzácnou dominantu Pelhřimova opravit. Nejen obyvatelé Pelhřimova získali důstojné prostory pro celou řadu kulturních a společenský akcí,“ vyjádřil se tehdy k dokončení rekonstrukce hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Ten společně se starostou města Pelhřimova Františkem Kučerou a tehdejším okrskovým vikářem Jaromírem Stehlíkem symbolicky přestřižením pásky zpřístupnil kapli široké veřejnosti.