„Jedná se o investici zhruba za čtyřiadvacet milionů z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury,“ řekl Deníku Tomáš Mátl, technickospravní náměstek.

Jak upřesnil, nejedná se v Okružní o hloubkovou rekonstrukci včetně všech inženýrských sítí, ale jen o důkladnou opravu silničního povrchu.

Město Humpolec na Pelhřimovsku.
Humpolec a chorvatský Karlovac se sbližují, pojí je dávný příběh rodiny Reinerů

Ten je na mnoha místech silně poškozený, protože celá silnice je nepřetržitě dopravně vytížená. Jak osobní, tak nákladní dopravou.

Denně tudy projedou tisíce aut včetně autobusů z blízkého nádraží. Navíc zde nedávno otevřeli novou obchodní zónu, tím doprava ještě víc zhoustla.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Podle Mátla silničáři opraví Okružní po etapách. Kompletní uzavírka nehrozí. Pro řidiče autobusu Milana Jonáka je to úleva.

"Už tak je někdy problém tou silnicí projet. Od té doby co tu otveřli obchody je aut dvakrát víc. Kdyby tady byla uzavírka, neumím si to představit jak bychom se na nádraží dostali," pznamenal.

Práce začnou v dubnu, budou trvat asi tři měsíce. Kromě Okružní opraví krajští silničáři v Humpolci ještě ulici Blanickou, která je souběžná s hlavní ulicí Pražská a Na Kasárnách. Tam budou investice do opravy mnohem nižší. Podle náměstka Mátla zhruba dva miliony.