Kompletní uzavírka Táborské ulice začala v pondělí dvaadvacátého dubna. Po pár dnech však pracovníci v Pelhřimově narazili na první větší problém. O co se jedná, Deníku uvedl vedoucí prací Milan Dvořák. „Našli jsme v zemi potrubí, které by tam podle plánů vůbec nemělo být. Budeme ho muset odstranit. Postup zpomaluje i to, že teď kvůli tomu musíme kopat ručně, a ne pomocí techniky,“ popsal Dvořák a přiblížil další podrobnosti.

Táborská ulice bude mít novou kanalizace. „Poté silnice dostane i nový asfalt. V blízkém okolí vznikne také parkoviště pro desítky aut. Dosud řidiči parkovali po obou stranách silnice, kvůli čemuž byl průjezd ulicí úzký. To se změní, protože parkovací místa budou na jedné straně a bude jich více,“ předeslal Dvořák. A dodal, že část obyvatel je nyní naštvaná, protože přišla o svá parkovací místa a nová si musí složitě hledat.

To potvrzuje i Milan Záběhlý, který na sídlišti bydlí. „My máme naštěstí svoje vlastní vyhrazené místo, takže nás to tolik neovlivňuje. Jenže ne všichni jsou na tom stejně. Takže po šesté hodině večer se tady už prakticky nedá nic najít. Lidé nechávají auto, kde se dá. Občas tím ostatním řidičům blokují průjezd,“ nastínil s tím, že se na nové parkoviště těší. Mělo by totiž být více prostoru, než kolik ho bylo k dispozici před úpravou Táborské ulice.

O uzavírce informovala také mluvčí Pelhřimova Andrea Unterfrancová. „Uzavření se týká části ulice Táborská od točny MHD před domy s číslem popisným 1870, 1871a 1884. Dva měsíce nebude umožněný vjezd do této části ulice žádným motorovým vozidlům. Nebude možné ani parkování. Pro označení uzavírky budou umístěny značky zákazu vjezdu. Omlouváme se za případné nepříjemnosti způsobené touto akcí,“ doplnila mluvčí.