První etapa opravy průtahu Pelhřimova u výpadovky na Humpolec tak končí, ale hned od pondělí na ni navazuje druhá. Ta si vyžádá stavební práce jen o kus dál. Omezení se budou týkat asi 900 metrů dlouhého úseku od Rekrey až k autobusovému nádraží.

„Provoz na silnici bude veden obousměrně ve dvou pruzích, jeden pruh bude určen pro každý směr jízdy," píše se v rozhodnutí krajského úřadu. Termín oprav je do 31. října.

Objížďka přímo nařízena není, ale do 25. října se ruší tyto zastávky autobusové dopravy: u Rekrey, Křemešnická, U hřbitova a Dobiášova, které budou dočasně přemístěny na autobusové nádraží.

Křižovatka u bývalé Modety by podle vedoucího pelhřimovského odboru dopravy Jiřího Krupky neměla být zcela uzavřena, pouze by mohly být třeba jeden nebo dva dny při frézování či asfaltování zahrazeny vedlejší ulice.

„Ono vlastně ani žádnou objížďku jinudy stanovit nelze, protože dopravu z průtahu by nebylo kam odklonit. Už takhle totiž řada místních řidičů ve špičkách využívá jako paralelní trasu ulici Pod Náspem, Třídu Legií a další komunikace. A tudy by stejně kamiony nemohly jezdit," vysvětlil vedoucí pelhřimovského dopravního inspektorátu Policie ČR Rostislav Sůva.

Zatím tedy platí jen to, že v případě částečného zahrazení křižovatky u bývalé Modety musí řidiči ve směru na Nový Rychnov místo Křemešnickou ulicí jezdit kolem Rekrey, a ti, co naopak ulicí Křemešnickou míří do centra k ulici Nádražní, budou muset odbočovat buď až u Rekrey, anebo už u autobusového nádraží.