Celkem pět dam, a to Jiřina Kopřivová (60 let), Božena Faltínová (81 let), Marie Urbánková (86 let), Věra Kybová (86 let) a Růžena Vlková (80 let), se o tento titul „popralo" ve dvou disciplínách.

V první z nich tři soutěžící recitovali básně, paní Boženka četla dopis věnovaný mamince a paní Jiřinka si připravila vtipnou scénku.

Ve druhém kole se adeptky na Miss staré koleno utkaly při zábavném kvízu z filmů pro pamětníky. Do této disciplíny bylo vtaženo i publikum, které si mohlo ověřit své znalosti o hercích a jejich rolích v těchto filmech.

O perfektní vzhled pěti dam se postarala brněnská stylistka a vizážistka Jana Hrutková. Výkony pětice soutěžících hodnotila porota, v níž zasedli vedoucí sociálního odboru Krajského úřadu Kraje Vysočina Věra Švarcová, profesor Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a odborný garant vzdělávacích aktivit volného času Domova důchodců Onšov Petr Harmanec, vědecká pracovnice a aktivní účastnice vzdělávacích aktivit Univerzity volného času Domova důchodců Onšov Irena Havlová a ředitel tamního Domova důchodců Václav Jaroš.

Poslední člen poroty, galantní muž a hlavně skvělý herec, Jan Přeučil si svými vtipnými historkami z vlastní herecké kariéry okamžitě získal publikum.

Příjemnou akci zakončilo slavnostní vyhlášení výsledků. Titul Miss staré koleno nakonec získala Jiřina Kopřivová.  Na druhém místě skončila Růžena Vlková a třetí příčku obsadila Božena Faltínová.

Soutěž navazuje na seriál České televize Život je ples, který pojednával o životě v domově seniorů. Letos se konal její druhý ročník, ale v Onšově si svou miss zvolili poprvé.

Aneta Slavíková