Jak se majitelé a pracovníci těchto restauračních podniků shodují, větší rozruch a fandění zažívají spíše během důležitých hokejových či fotbalových zápasů.

V pacovské restauraci 
Na Maštálkách mohou nejen tamní štamgasti 
sledovat úspěchy tuzemských olympioniků prakticky po celý den na velkoplošné televizní obrazovce. „Na zahradě naší restaurace sice máme plátno, ale to používáme na letní kino. Pokud by si ale naši hosté přáli sledovat některé olympijské události právě tady, vyhovíme jim. Restauraci Na Maštálkách ale navštěvují především místní stálí hosté, kteří si hlídají svoji židli uvnitř restaurace a o promítání venku by zřejmě ani neměli zájem," posoudil pronajímatel zmíněné restaurace Jan Dušek.

SLEDUJÍ MEDAILISTY

Své kroky s cílem sledování olympiády ale návštěvníci do zmíněné restaurace směřují jen málokdy. „Když je v televizi zrovna zajímavá sportovní událost týkající 
se právě olympiády v Riu 
de Janeiru, kde jde navíc některým z Čechů o medaili, lidé do restaurace přijdou 
a návštěvu spojí s posezením například u piva," řekl Jan Dušek. Dodal, že když jde potom do tuhého, fanoušci Na Maštálkách i hlasitě fandí.

Návštěvnost se prý ale 
v pacovské restauraci kvůli aktuálním olympijským hrám nezvýšila. „Vzhledem k tomu, že je léto a je sezona, tak se to těžko posuzuje. Lidé se tu o olympiádu zajímají, ale že by sem kvůli ní zavítalo více hostů, to si nemyslím," dodal Dušek. Podstatně menší zájem 
o olympijské dění v Riu mají návštěvníci pelhřimovského music baru Sauna, kde je možné sledovat soupeření sportovců jak v televizi, tak na velkoplošném plátně.

Podle provozního baru Jiřího Pojezdného chodí milovníci sportu do takzvané Sauny raději na hokejová utkání. „Hokej je u nás číslo jedna. Na olympiádu se 
u nás hosté kouknou občas, když přijdou na pivo. To už ale musí být něco důležitého, kdy jde o medaili," okomentoval zájem o sledování olympijských her Pojezdný.

JEN URČITÉ UDÁLOSTI

Také návštěvníci pacovského sport baru café Legenda sledují na plátně a televizní obrazovce jen některé události olympijských her. „Když se některý z českých sportovců dostane do finále, lidé se chodí dívat," pověděla provozní baru Aneta Přibylová.

Naopak v music baru Sklep v Pelhřimově letní olympijské hry nesledují vůbec. „Během letních sezon totiž sedíme venku na terase, kde televizi ani plátno nemáme," vysvětlil příčinu provozovatel Sklepa Filip Kampe.