Dva stálí obyvatelé stavení, Alois a Anežka Blažkovy ale zůstávají i v noci venku – jsou jimi totiž dvě figuríny vycpané slámou a oblečené do skutečných obleků. Není to první „pouliční umění" manželů Lukáše a Lindy Reisovy. Před lety mohli řidiči i chodci u domu obdivovat třeba vánoční stromek s originálními ozdobami.

Scénky Aloise a Anežky už by vydaly na příběh, který ostatně loni vyšel v obecním zpravodaji. V něm se píše, že po delším posezení na lavičce s Anežkou, která zadělal na buchty, se Alois rozhodl odjet do lázní, a proto nějakou dobu stál s kufrem u silnice a čekal na odvoz. Před pár dny oba senioři zareagovali na sněžení a do trojrozměrného obrazu přibyly sáňky.

„Už jsme Aloise a Anežku dokonce na jednu dobu uklidili, ale když jsme viděli, jak řidiči přibržďují a marně je hledají, rozhodli jsme se seniory zase vrátit na místo. Dětem se to také líbí," řekla minulý týden Linda Reisová. „Je to taková recese, jsme rádi, když to dělá lidem radost," dodala. Přejeme Aloisovi a Anežce, aby se ve zdraví dožili jara.