Tentokrát divadelníci, kteří podávají rok od roku lepší herecké výkony, sehrají britskou situační komedii s názvem A je to v pytli! Jejími autory jsou známý komediograf Ray Cooney a jeho syn Michael, který je především filmovým scénáristou. Premiéra se uskuteční 2.března.
„Hru jsem vybrala proto, že vždy jeden rok hrajeme komedii s písničkami a druhý rok hrajeme něco s menším obsazením. Když jsem hru přečetla, líbila se mi a následně se líbila i ostatním členům. Všichni kývli, i když věděli, že to bude náročné," zavzpomínala režisérka Spolku divadelních ochotníků Pelhřimov Marie Steinhauserová.

Ta zároveň dodala, že v současné době členové souboru dodělávají detaily na výpravě, intenzivně zkoušejí a dopilovávají ještě některé věci.

„S kostýmy, které jsou civilní, není tentokrát až taková práce. Zkoušíme dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve středu od sedmi do devíti hodin večer, v poslední době se scházíme už od šesti hodin, abychom představení co nejlépe vypilovali. Generálka je v sobotu před premiérou, tedy 28. února," dodala Marie Steinhauserová.

Nečekaná pointa

Původní název frašky zní: Tom, Dick a Harry. Jsou to jména tří bratrů, kteří žijí v současném Londýně. Vlastní příběh, plný humorných záměn i dramatických zvratů, se odehraje během několika hodin.

Komedie začíná jednoho jarního rána, kdy mladí manželé Tom a Linda Kerwoodovi s napětím očekávají pracovnici z úřadu pro adopci dětí, která má rozhodnout o jejich dalším osudu.

Postupně však musí čelit nečekaným problémům, počínaje pašovanými cigaretami a konče tajuplným pytlem, který je zdrojem četných veselých i téměř hororových zápletek. Přitom většinu komplikací mají na svědomí Dick a Harry se svými „geniálními nápady", jak pomoci Velkému bratru Tomovi. Nový název A je to v pytli!není jednoznačný a pointa je opravdu nečekaná.

„Představení trvá zhruba dvě hodiny. Na podiu bude celkem devět lidí, z čehož je jedna role vyloženě malá a objeví se až na konci. Osm lidí hraje celé představení. Pro herce je představení náročné, protože je složené z mnoha textů. Hlavně pro hlavního představitele – Luboše Rafaje, protože ten odejde z jeviště jenom jednou na jednu minutu. Jinak je stále na jevišti a neustále mluví. Možná, že už se pro něj stal text noční můrou," komentovala Marie Steinhauserová s tím, že samozřejmě všichni musí umět text přesně, na sto procent, protože se ve hře jinak ztratí.

„Pak by mohl vzniknout velký tlak na nápovědy. Jedna totiž napovídá hlavnímu představiteli a druhá ostatním hercům," přiblížila režisérka a pokračovala: „Srdečně zvu všechny čtenáře Pelhřimovského deníku, protože je to legrace. Všichni se pobaví a navíc tam hrají známí lidé z Pelhřimovska. Všem přeji dobrou zábavu," uzavřela režisérka.

Začátek představení je vždy v 19 hodin.

Termíny přestavení

2. března (pondělí) premiéra
6. března (pátek) repríza
10. března (úterý) repríza
13. března (pátek) repríza
14. března (sobota) repríza
18. března (středa) repríza
20. března (pátek) repríza
21. března (sobota) repríza
24. března (úterý) repríza
27. března (pátek) derniéra