V průběhu března rozhodla veřejnost o čtyřech vítězných jménech fyzických osob. Odborná porota k nim pak přidala dalších pět oceněných právnických subjektů, a to včetně Spolku Epigram. „Cílem této ankety je upozornit na jedinečné aktivity, které dobrovolníci nebo organizace vykonali pro rozvoj Vysočiny bez ohledu na svůj volný čas nebo vlastní prospěch,“ uvedl radní Kraje Vysočina Martin Hyský.

Pletená stezka vznikla iniciativou žen z místního spolku Motanice, sdruženého pod Epigramem. Ty nejen že rády tvoří, pletou a háčkují, ale také se aktivně zajímají o kulturní život ve městě, takže nápady, jak město oživit, na sebe nenechaly dlouho čekat.

Pletená stezka byla slavnostně otevřena loni v září. Má celkem 13 zastavení a lidé se na nich mohou dozvědět spoustu zajímavých informací o brodských osobnostech, které se proslavili nejenom za hranicemi Brodu, ale i za hranicemi Čech. Je to malíř Jan Zrzavý a básník a grafik Bohuslav Reynek spolu se syny Jiřím a Danielem.

„Věříme, že prosaické příběhy osobností, které jsme mohli nedávno potkávat v brodských ulicích, mohou podpořit silnější vazbu místních k městu i danému místu a zájem mohou vzbudit i u turistů,“ uvedla při otevření stezky Michaela Krpálková ze spolku Motanice.