Od 1. září totiž začne na Polní dvůr v Pelhřimově zajíždět stávající autobusová lin-ka městské hromadné dopravy (MHD).

Pelhřimovští už tak nebu-dou muset docházet domů několik stovek metrů ze vzdálené Křemešnické ulice, kde autobus MHD momentálně staví.

„Městskou hromadnou dopravou jezdím jen občas, ale pokud bude od září zastavovat poblíž našeho domu, tak ji budu určitě rád využívat," uvítal chystanou novinku Libor Koutník 
z Polního dvora.
Přes zmíněnou lokalitu pojede linka č. 3. „Jedná se 
o prodloužení této linky MHD, která z autobusového nádraží pojede přes Polní dvůr a napojí se na stávající linku v místě bývalého Alfatexu," informoval místostarosta Pelhřimova Ladislav Med.

Na zmíněné trase vybudují hned dvě nové zastáv-ky MHD. „Jedna zastávka bude u firmy ICOM Transport a druhá v ulici Pod Hájkem. Prodloužení autobusové linky vzniklo na základě požadavků občanů bydlících v lokalitě Polní dvůr," řekl Med.

Výstavbu nových zastávek MHD vítají i ti, kteří v Polním dvoře nebydlí. „V této lokalitě bydlí moje dvě vnučky, které do školy vozí jejich druhý děda. Když 
z nějakého důvodu nemů-že, tak jdou holky do školy, stejně tak jako i zpátky domů, pěšky. V těchto místech nic není, ani obchod, takže si myslím, že budou rádi všichni," řekl obyvatel Pelhřimova, který nechtěl být jmenován.

Ladislav Med také dodal, že záměr zavedení jedné linky městské hromadné dopravy do lokality Polní dvůr schválila Rada města 
na svém středečním zasedání 11. května.

V plném proudu jsou momentálně práce na výstavbě chodníku v lokalitě Polní dvůr, konkrétně od ulice Pod Hájkem až ke komunikaci Skrýšovská. „Jeho délka bude zhruba 700 metrů a zároveň s ním bude zrealizována výstavba jedné zastávky MHD," prozradila mluvčí pelhřimovské radnice Alexandra Knapová.
V lokalitě Polní Dvůr je nyní přibližně 100 obývaných rodinných domů a v jednání je příprava pro vybudování další etapy včetně výstavby bytových domů.