Přípravy na zprovoznění mobilního rozhlasu pro obyvatele Košetic jsou v plném proudu. „Systém mobilního rozhlasu se v současné době v obci rozbíhá,“ prozradila starostka Košetic Blanka Valentová.

Před jeho zavedením chce vedení obce všem obyvatelům vysvětlit, o co se přesně jedná a co mohou lidé od moderní novinky očekávat. „Na září plánujeme kampaň, ve které občanům vysvětlíme, co je mobilní rozhlas, jaké má výhody,“ nastínila nejbližší plány Valentová.

Obyvatelům Košetic pak již nic nebude bránit tomu, aby naplno využívali možnosti mobilního rozhlasu. „Občany vyzveme, aby si stáhli patřičnou aplikaci do mobilu,“ přemítala Košetická starostka. „A začneme,“ dodala.

Díky mobilnímu rozhlasu se lidé kdykoliv a kdekoliv dozvědí důležité a aktuální informace ze své obce. „Možnosti mobilního rozhlasu není možné vůbec porovnávat s klasickými ampliony nebo jednoduchým zasíláním obecních zpráv pomocí SMS či emailů, jedná se spíše o celý systém pro řízení obecní komunikace,“ vyzdvihl zásadní přednosti mobilního rozhlasu vedoucí projektu Ondřej Švrček.

Moderní rozhlas je výhodný pro obyvatele i vedení obcí. „Občané musí mít šanci sdělení nejen obdržet, ale také na něj reagovat,“ doplnil Švrček. Podle Švrčka každý starosta zase naopak potřebuje nástroj, který by mu získal okamžitou zpětnou vazbu od stovek až tisíců obyvatel jeho obce.

V Humpolci mobilní rozhlas funguje od listopadu loňského roku a tamní radnice je s jeho funkcí spokojená. „Za úřad můžeme rozeslat informace, u kterých předpokládáme, že je dobré je oznámit,“ upřesnila Zdeňka Augustová z oddělení regionálního rozvoje Městského úřadu v Humpolci.

K Humpoleckým se přes mobilní rozhlas dostanou pouze informace přímo z radnice nebo ostatních institucí města, jako je tamní knihovna nebo muzeum. Radnice se vyvaruje komerčním zprávám. „Nechtěli jsme, aby se tam zveřejňovalo něco od soukromých nebo komerčních subjektů,“ zdůraznila Augustová. Jedinou výjimkou jsou zprávy o přerušení dodávky elektrické energie do některé z humpoleckých ulic od společnosti Eon, která nespadá pod správu města Humpolec.

Mobilní rozhlas v Humpolci si za deset měsíců svého fungování získal téměř čtyři stovky odběratelů. „V tuto chvíli je to zhruba 350 lidí,“ dodala Augustová.