Jak se později ukázalo, na vině byly konstrukční nedostatky. Střecha tehdy nevydržela nápor desítek centimetrů sněhu, pod nimiž se bortily střechy budov napříč republikou. Humpolecká ledová plocha byla v osudný moment prázdná, takže se nikomu nic nestalo. Nicméně samotný pád střechy nezůstal beze svědků. V tu dobu byl na místě tehdejší a současný starosta Humpolce Jiří Kučera (ODS). Společnost mu dělali strojníci a zástupce TJ Jiskra, která v té době byla majitelem stadionu.

Paradoxem je, že ve strojovně právě debatovali nad tím, jak vyřešit problémy, které se na stavbě začaly projevovat. „Byl pátek a mně odpoledne volali, že ustřelil šroub a že halu vyklidili. Na stadionu jsem se sešel se šéfem Jiskry a vevnitř jsme uviděli vytočený nosník. Teď vím, že byla hloupost vůbec do haly vstupovat," zavzpomínal na chvíli těsně před pádem střechy Kučera.

Pokračoval s tím, že hned kontaktovali firmu a žádali, aby do Humpolce co nejdříve dorazil statik. „Vešli jsme do strojovny a o něco později se ozvala rána jak z pistole. Věděli jsme, že je něco špatně. Hned jsme utíkali pryč, já skočil venku do závěje. Po obrovské ráně nastalo úplné ticho, otočil jsem se a stadion nebyl. Bylo obrovské štěstí, že hala byla prázdná," podělil se o svůj zážitek starosta.

O štěstí může mluvit také Pavel Beneš, který se těsně před zborcením střechy chystal na hokejový trénink. „Tenkrát jsem hrál za A tým mužů. Měli jsme mít večer trénink, stáli jsme před stadionem a rolbař nám oznámil, že v hale padají šrouby a že nás tam nepustí," uvedl Beneš s tím, že jejich trenér ho ještě přemlouval, nicméně muž trval na svém. „Naštěstí," dodal Beneš.

Jak dál vyprávěl, o něco později si chtěl dojít sbalit věci, které měl uložené v boční zděné budově u stadionu. „Slyšel jsem vrzání a vedle haly postávali tři lidi. Řekl jsem jim, ať jdou raději pryč, že stadion možná spadne. Já šel dozadu za zimák a najednou se ozval vítr, rachot 
a řinčení a já jsem automaticky utíkal do závěje. Trvalo jen pár vteřin a hala skončila na zemi," vylíčil Pavel Beneš.

Tehdejší hokejista dodal, že kdyby se tam zdržel ještě o deset vteřin déle, tak na něj střecha spadla. „Nejdůležitější bylo, že se opravdu nikomu nic nestalo. S klukama jsme byli rádi, že nás do haly nepustili," zmínil Pavel Beneš.

Jak uvedl starosta Jiří Kučera, město vyvíjelo tlaky, aby se pád střechy prozkoumal a vyřešil. „Situace byla složitá v tom, že tehdy město stadion nevlastnilo. Ale jeho stavbu investovalo," nastínil Kučera.

Zastupitelstvo města pak hlasovalo o tom, co bude s halou dál. „Diskutovali jsme, zda postavit nový stadion, anebo počkat, až skončí veškeré soudy. Já byl pro první možnost, pro kterou se nakonec přiklonila i většina zastupitelů," popsal klíčové jednání o osudu stadionu Kučera.

Beneš podotkl, že podle něj byl tento krok správný. „Bylo důležité, aby se stadion postavil hned, aby se stavba neodkládala na neurčito," vyjádřil svůj názor Pavel Beneš. Na stavbu nového zimního stadionu se sešly peníze nejen z městské kasy, ale také z veřejné sbírky, z fondu ministra financí či kraje.

Starosta ještě připomněl, že podle znaleckých posudků nestál za spadnutím střechy stadionu sníh. „Sníh nepřekročil normu. Zato v konstrukci stadionu chybělo 129 vzpěr," řekl Jiří Kučera s tím, že soud ohledně trestněprávní odpovědnosti nakonec uznal vinným stavbyvedoucího. Civilní spor ohledně náhrady škody ale vyšuměl. Dodavatelská královéhradecká firma BC Building se totiž během soudního řízení ocitla v likvidaci, a dokonce zmizela z obchodního rejstříku.

Nový zimní stadion do konce roku 2006 postavila ostravská firma Ruchstav Building. „Stadion má posílenou konstrukci. Na stavbu dohlíželo město a město také dohlíží na dodržování provozního řádu," konstatoval Kučera.