„Přes všechny úspěchy světového významu má Jan Kodeš doma stále vystavený diplom, který v roce 1960 převzal v Pelhřimově za své vítězství ve dvouhře na celostátním turnaji žactva. Zavzpomínáme také na památná utkání a srovnáme života tenistů v sedmdesátých letech a dnes,“ uvedl prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov Miroslav Marek, která síň slávy spravuje.

Kulturista Petr Macek udělal 350 dřepů s čínskou o váze 80,5 kilogramu.
Největší frajeři z republiky se sjíždí do Pelhřimova. Rekordy bourají každý den

Úspěchy Jana Kodeše
1960 – Vítěz tenisového turnaje žáků v Pelhřimově
1970, 1971 – Vítěz French Open
1973 – Vítěz Wimbledonu
1980 – Vítěz Davis Cupu
Je také držitelem českého rekordu v počtu zápasů odehraných v této týmové soutěži

Agentura zároveň na akci představí obří tenisovou raketu, která následně poputuje do muzea, kde si ji prohlédnou návštěvníci. Na výšku měří přes dva metry. „V osmdesátých letech ji vytvořil šéfkuchař Václav Loucký, který byl fanouškem tenisu. Raketa se před dvěma lety dostala až k nám. Nyní je vhodná doba ji díky panu Kodešovi představit veřejnosti. Bude to premiéra,“ doplnil Marek.

Do rekordmanské síně slávy uvádí pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit dvě až tři osobnosti ročně. V minulosti ocenění získali například manželé Zátopkovi, zpěvák Karel Gott či divadelník Jiří Suchý. Naposledy se pocty dočkal nejlepší ligový střelec české fotbalové historie David Lafata.