Kromě uzavírek jednotlivých ulic, objízdných tras a zjednosměrněných ulic se ale navíc dopravní značení ve městě změnilo i na některých křižovatkách. „Nechápu, jak je možné, že za mých posledních šest jízd po městě potkám minimálně osm aut v zákazu, šest aut v protisměru a čtyřikrát mi nedali přednost na křižovatce u Prokeše,“ napsal Zdeněk Zidon Vacek na facebookovou stránku města Pelhřimova, kde se k aktuální dopravní situaci ve městě rozjela poměrně žhavá diskuze.

Několik stížností se právě na toto téma sešlo i na pelhřimovské radnici. „Stížnosti, připomínky a náměty na zlepšení některých situací, které tu teď vznikly, budeme řešit ve středu. Vedení města se sejde s odborem dopravy a Policií České republiky, která navíc mimo nás zasáhla do nějakých opatření,“ prozradil místostarosta Pelhřimova Ladislav Med.
Nejvíce problémů prý podle Ladislava Meda způsoboval vypnutý semafor na křižovatce s ulicemi Příkopy, Václava Petrů a Karlovo náměstí. „Tam bychom chtěli semafor zprovoznit hlavně v časech, kdy nastane dopravní špička. Určité opatření musíme udělat také u Základní školy Krásovy domky, aby tam byl možný příjezd a zastavení. Nedaleké parkoviště se využívat dá, ale jen po určitou dobu, protože tam také začnou stavební práce,“ pověděl místostarosta.

Desítky dopravních značek přibyly v Pelhřimově 3. dubna hned po Velikonocích. „Podle mě byla většina řidičů zaskočena náhlou změnou dopravního značení v některých ulicích města, policisté málo benevolentní a informovanost o takto velké plánované rekonstrukci mohla být také větší,“ přemítala Alexandra Knapová z Pelhřimova.

Dodala ale také, že na zmíněné práce a opravy ve městě stejně přijít řada musela. „Na druhou stranu kruhový objezd a další stavební práce, které nás ještě čekají, se ve městě udělat musí, takže bych doporučila chodit ve zmíněných lokalitách raději pěšky nebo jezdit na kole. Ale chápu, že někdy to prostě nejde, proto buďme nejenom na silnicích ohleduplní,“ řekla Knapová.

Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové dopravní omezení ve městě zatím žádné velké problémy nepřinesla. „Policie se v rámci běžného výkonu služby a při mimořádných a dopravně bezpečnostních akcích věnuje tomu, aby byl v těchto místech pokud možno plynulý provoz. Na provoz ve městě tak dohlížíme ve větší míře a zatím podle informací z vedení územního odboru by to nemělo přinášet žádné velké problémy. Nenastala ani žádná mimořádná situace. Samozřejmě pro řidiče to zdržení je,“ informovala Dana Čírtková.

Policejní mluvčí tak apeluje na řidiče, aby dodržovali dopravní značení. „Nejen v Pelhřimově se staví a objíždí se komunikace i v jiných městech, takže apelujeme hlavně na řidiče, aby jezdili po objízdných trasách. Nejhorší je, kdy se na objízdných trasách stane nějaká vážná dopravní nehoda, která provoz zastaví. Prosíme tak řidiče, aby byli opatrní, k sobě ohleduplní a dodržovali bezpečnostní vzdálenost mezi sebou,“ upozornila řidiče Čírtková.

Dopravní omezení spojené s řadou rekonstrukcí a se stavbou nového kruhového objezdu, který vyroste na spojnici ulic Vlásenická, Na Hradišti, Pod Kalvárií, Třída Legií a Krásovy domky navíc potrvá až pět měsíců.