Na košetické střelnici se představilo třiadvacet střelců, kteří přijeli z různých koutů republiky, parkoviště bylo zcela zaplněné. Někteří zde byli vůbec poprvé a prostředí si vesměs pochvalovali. „Na sportovní klání do Košetic přijeli závodníci z deseti okresů. Zastoupení tak měly okresy Liberec, Jihlava, Jindřichův Hradec, Žďár nad Sázavou, Český Krumlov, Tábor, Benešov, Havlíčkův Brod, Praha a Pelhřimov. Parkoviště praskalo ve švech,“ poznamenal k zájmu o nedělní soutěž hlavní rozhodčí a současně předseda AVZO Košetice František Daniel.

V obou disciplínách se střílelo třikrát deset ran v polohách vleže, vkleče a vestoje. Soutěž ve střelbě samonabíjecí puškou ovládl Jan Kejř (AVZO Chvalšiny) se ziskem 271 bodů, druhý byl Jiří De Fant (SK Opařany) se ziskem 262 bodů a třetí Tomáš Tesař (Jindřichův Hradec), který zaznamenal 261 bodů. V disciplíně bylo klasifikováno 20 soutěžících.

Soutěž ve střelbě opakovací puškou vyhrál Ondřej Čermák (Lavičky) se ziskem 253 bodů. Druhý byl už v předešlých výsledcích zmíněný Tomáš Tesař (Jindřichův Hradec) s nástřelem 250 bodů a třetí skončil Stanislav Hruška (AVZO Košetice) se ziskem 246 bodů.

Čtyři ze střelců se představili v obou disciplínách.

Pořadatelé z AVZO Košetice chtějí (vedle už osvědčených soutěží ve střelbě malorážkou nebo velkorážnými či sportovními pistolemi) nově zaváděné puškové soutěže pořádat i v příštím roce. „Jejich počet a možnosti provedení (ligové, nebo samostatné závody) se teprve formují. Rovněž termíny soutěží nesmí kolidovat se soutěžemi na okolních střelnicích,“ naznačil parametry soutěží ve střelbě samonabíjecí či opakovací puškou v dalších letech František Daniel.