Ve 14 hodin už náměstí praskalo ve švech. Na pódium se dostala další známá tvář Tomáš Klus. Jeho veselé písničky a ojedinělý smysl pro humor, vykouzlily na tvářích návštěvníků úsměv. Když přišla na řadu píseň Pánu bohu do oken, těžko by se našel člověk, který si alespoň nebroukal melodii písně.

Hutný hlas Richarda Müllera si také nechal ujít jen málokdo. Účast návštěvníků byla stejně velká jako u Kluse.

Jakmile skončil první slovenský interpret, většina lidí zůstala na svých místech a poslechla si další slovenskou hvězdu, Katarínu Knechtovou, která překvapila kontrastem jejího silného hlasu a jemných světlých šatů, které si na pódium oblékla.

Po Kataríně Knechtové přišlo na řadu slosování vstupenek. Šťastní výherci obdrželi od sponzorů festivalu ceny jako klimatizaci, pivo Bernard, cestovní pojištění, týdenní pobyt v Jizerských horách a podobně.Ve 20 hodin se rozezněl hlas Blanky Šrůmové, která společně s kapelou Tichá dohoda rozproudila krev v žilách snad všech fanoušků, kteří je přišli na náměstí podpořit. Na konci koncertu doplnily příjemnou atmosféru, červánky, které se na nebi vytvořily. Dalším trhákem byla kapela Wanastowi Vjecy. Když přišly na řadu hity jako Panic nebo Andělé, účastníci festivalu se rozvlnili a začali hromadně zpívat. Kapela sklidila nad očekávání velký potlesk. Po „Wanastowkách" hledělo celé náměstí i okolí vzhůru k nebi. Jako každoročně byl připraven velkolepý ohňostroj, který pomyslně zakončil festival.

Po ohňostroji vystoupilo již tradičně Kyvadlo. Kapela, která zpívá hitovky od Kabátu, rok co rok zpívá na Bernard Festu v sobotu jako poslední. Zajímavostí je, že Kyvadlo mělo velké publikum ještě před tím, než vystoupilo. Spousta lidí totiž sledovala příjezd Kyvadla s aparaturou v červeném autobusu s nápisem „Lidovka". Když ale pak vystoupili, lidé se roztancovali a odměnili kapelu bouřlivým potleskem.

Pomoc Hřensku

Na Bernard Festu byl také jeden speciální stánek s pivem. Výtěžek z tohoto stánku totiž půjde do Hřenska na pomoc po povodních. „Vybráno bylo asi kolem 70 tisíc korun, konkrétní čísla ještě budou upřesněna," informoval mluvčí pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek.

MICHAELA BLEHOVÁ