Řeč je o hře, díky které se malí i velcí projdou městem, parky i přírodou, ale jinak, než když chvátají do školy nebo do práce. Ti, kteří se na cestu za pokladem vydají, objeví něco, čeho si dříve nevšimli, dozví se, co nevěděli nebo i zažijí, co ještě nezažili. „Při této akci nenavštívíte žádnou vnitřní ani vnější kulturní či sportovní událost, a přesto si užijete pěkný den, aniž byste porušili covidové opatření,“ sdělila ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Marcela Kubíčková.

Zájemci se mohou do hry zapojit během celého listopadu. Stačí, když si mezi osmou a patnáctou hodinou vyzvednou v chodbě humpoleckého infocentra hrací plán. „Pěkně nám to frčí. Z letáčkové chodbičky už zmizelo 120 letáčků. Je tedy vidět, že hrací plány si rodiny berou, protože teď s dětmi nemají co dělat. Je to příjemné, že jsme alespoň něčím rodičům přišli vhod,“ pochvalovala si zájem o hru Marcela Kubíčková.

Na děti, které hru absolvují a svou křížovku vyplní, navíc čeká i odměna. „Máme tu truhlu, ve které jsou různé magnetky, čokoládky, lízátka nebo jablíčka. Takže po uvolnění současných opatření si děti budou moci přijít pro svou odměnu,“ nalákala malé dobrodruhy Kubíčková.