Středeční dopoledne se tak neslo v duchu snahy o další rekord. „Petrovi se nakonec podařilo na jedno napití zápalné směsi vydechnutím ohně popraskat hrozen 25 nafouknutých balónků za 3,42 sekundy,“ potvrdil Josef Vaněk, jeden ze zakladatelů Agentury Dobrý den.

Sám Petr Fiedor spolupracuje s muzeem už dvaadvacet let. „Petr měl doma původní kombinézu, ve které se před lety nechal polít směsí benzínu a bezbarvého laku, zapálit a po rozhoření pak uběhl 216,9 metru. A aby předání oděvu proběhlo v pořádně ohniváckém duchu, rozhodli jsme se setkání okořenit dalším fakírským rekordem,“ promluvil o nápadu Josef Vaněk.

K narozeninám si muzeum nadělí speciální koutek, který je s rekordmanem Petrem Fiedorem úzce propojen. „Vytvoříme mini expozici týkající se ohně, kdy dominantním bodem bude právě kombinéza a další ohnivé fotky, jež drtivá většina patří právě Petrovi,“ informoval o novinkách Josef Vaněk.

Rekordman Petr Fiedor se nevěnuje jen ohni, jeho záběr je mnohem širší. „Skočil jsem například bosýma nohama na skleněné střepy z rozbitých lahví z výšky 73 centimetrů nebo rád vzpomínám na rekord, kdy jsem vydržel 10 dní ležet na fakírském loži tvořeném skleněnými střepy, kdy jsem během pokusu o rekord nepřijímal potravu a během posledních tří dnů jsem už nepřijímal ani tekutiny,“ zavzpomínal s úsměvem Petr Fiedor.

Sám těžko hodnotí, který rekord byl nejtěžší. „Možná rekordy se zátěží, kdy člověk leží na střepech a má na hrudníku třeba půl tuny lidí. Pak jsou rekordy, které jsou složité na organizaci, a to jsem rád, že mám kolem sebe fajn lidi, co mi pomáhají. Oni tvoří pak polovinu rekordu,“ dodal Fiedor.

Ke své profesi se fakír nedostal úplnou náhodou. „Táta se točil kolem divadla a šermu, a já si pak přibral kaskadéřinu, fakířinu a rekordy,“ objasnil Fiedor.

Rekordman už má i vizi do budoucna. „S kaskadéřinou pomalu končím, teď se věnuji hodně práci s bolestí. Pracujeme s lidmi, s jejich hlavou, co se týká exhibic. Rád bych teď dospěl k tomu, abychom pracovali i s pacienty,“ uzavřel své povídání Fiedor.