„Každý rok jsme Mraufest pořádali na statku v Čakovicích, protože tento festival zkrátka patří do přírody. Letos jsme ale museli přistoupit k alternativě a přesunout ho, protože majitel statku U Bracha měl vážný úraz,“ sdělil jeden z pořadatelů Petr Sejk.

Zda se Mraufest vrátí zpět do Čakovic, je v současné době nejisté. „Je to zatím otevřená věc. Zaleží na zdravotním stavu majitele, ale i na tom, jak se festivalu bude letos na jiném místě dařit,“ popsal Sejk.

Původně byl festival, který se nese v duchu příjemné a rodinné atmosféry, plánovaný na sobotu 19. srpna, pořadatelé ho ale o týden posunuli a milovníci hudby na něj mohou zavítat už v sobotu. I přes změnu místa a data konání zůstává čas zahájení stejný, a to půl druhé odpoledne.

V případě nepřízně počasí se festival přemístí pod střechu. „Počasí je samozřejmě podstatné. Kdyby mělo být ošklivo, tak se přesuneme do Malého sálu Kulturního domu Máj,“ přiblížil alternativní variantu Sejk.

Postupně se tady představí Radek Píďa Bartoš z Pradubic, kapela Jen tak z Jindřichova Hradce, plzeňští Čáry máry, pelhřimovská kapela 4zdi, která Mraufest spolu s Kulturními zařízeními města Pelhřimova pořádá, Jindra Kejak z Chomutova a hudební odpoledne pak v devatenáct hodin zakončí pražská skupina Bezefšeho.

Přehlídka trampské, folkové, bluegrassové a country hudby se letos bude konat už potřinácté a v pestré nabídce skupin i zpěváků si vyberou všechny věkové kategorie.

A proč právě Mraufest? „Festival vznikl jako vzpomínka na našeho kamaráda Milana Doudu, který náhle zemřel. Ten si vždy uměl povídat se svými kočkami a slovo mrau tam vždy zaznělo. Takže proto jsme to pojmenovali Mraufest“ vysvětlil název Sejk.