„Od tematických dnů si slibujeme příjemné povzbuzení a důvod k úsměvu, i když schovanému pod rouškou či respirátorem,“ řekla mluvčí Oblastní charity Pelhřimov Dominika Dufková.

Proužkovaným dnem začali pelhřimovští charitní pracovníci 22. října. „Některé kolegyňky dokonce zapojily i své rodiny,“ poznamenala Dominika Dufková.

Zajímavá akce zaujala na Facebooku i kolegy z nedaleké Farní charity v Kamenici nad Lipou. „Přišlo nám to jako hezký nápad. Třeba si v tu chvíli uvědomíme, že v této situaci, kterou dennodenně řešíme, nejsme sami. Myslím si, že se u toho hezky odreagujeme a zpestříme si běžný den,“ pochvalovala si ředitelka Farní charity Kamenice nad Lipou Jitka Koubová.

Ta zároveň pohotově reagovala a pro příští tematický den navrhla symbol srdce. „Líbil se nám taky nápad Diecézní charity České Budějovice stanovit další termín na Světový den laskavosti,“ sdělila Dufková.

Veselý pátek třináctého

A právě Světový den laskavosti připadá na pátek 13. listopadu. „V pelhřimovské i kamenické Charitě si tedy užijeme veselý srdíčkový pátek třináctého,“ usmála se mluvčí pelhřimovské Charity.

Téma se samozřejmě neomezuje pouze na oblečení. „Srdíčka se navíc v šatnících vyskytují poměrně vzácně, takže se těším, s čím kolegové přijdou. Příprav jsme se zhostili zodpovědně, ale zároveň se chceme vzájemně překvapit, takže nikdo své úmysly dopředu neprozradil,“ řekla Dufková.

Najít ve svém šatníku oblečení se symbolem srdce je i podle slov Jitky Koubové celkem zapeklitý úkol. „Na jaře jsem šila celému týmu srdíčkové roušky, takže to bude taková jistota,“ přemítala Koubová.

Nechat projevit svou laskavost a také módní vkus mohou i zájemci z řad veřejnosti.