Původní záměr společnosti, která byty na koupališti staví, byl však jiný. „Jejich původní záměr byl postavit byty z takzvaného dotačního programu 60+, takže by byty sloužily seniorům,“ přemítal místostarosta města Jaromír Pařík.

S rekonstrukcí z dříve rekreačně ubytovacího zařízení na takzvaný bytový dům Plovárna dělníci začali přesně před dvěma měsíci, tedy 1. září. „Hotovo bychom chtěli mít 31. června příštího roku. Do nových bytů by se lidé mohli nastěhovat hned po kolaudaci, takže v červenci,“ informoval Tomáš Krátký ze stavební firmy Tokra.

V bytovém domě Plovárna budou k dispozici tři typy bytů, které jsou však pouze na prodej. „Nabízíme pět bytů 1+kk, osm bytů 2+kk a tři byty 3+kk. Deset jich máme zarezervovaných, takže ještě šest bytů je volných. Ale i o ty se už lidé předběžně zajímají“ prozradil Tomáš Krátký.

Dodal také, že o nabízené byty byl velký zájem. „Byty jsme začali nabízet zhruba v tu dobu, kdy jsme začali s rekonstrukcí objektu a zhruba po měsíci bylo tři čtvrtě bytů rozebraných,“ pochvaloval si Krátký.

Dodal také, že lokalita, kde se budoucí bytový dům nachází, je nádherná, takže se tato budova k rekonstrukci na nové byty přímo vybízí. „Spodní byty budou mít také předzahrádky a byty v horní části budovy nabízíme s balkóny s výhledem na koupaliště, takže de facto všichni naši klienti budou mít možnost být i venku. Ke každému bytu bude navíc parkovací stání,“ vyjmenoval Krátký další součásti nových bytů.

Město záměr přestavby budovy na nový bytový dům vítá. „I když budou byty nabízet všem, ne pouze seniorům, jak byl původní záměr, tak si myslím, že se zájemci najdou a o byty bude zájem. Místo je to pěkné a město proti tomu nic nemá,“ komentoval současnou situaci v lokalitě kamenického koupaliště Jaromír Pařík.

Podle kamenického místostarosty Jaromíra Paříka je ve městě po volných bytech standardní poptávka. „Vzhledem k tomu, že podniky v průmyslové zóně stále hledají nové lidi, tak je tu i ta možnost, že kdyby sem chtěl někdo přijít, tak by tu měl byt. Jinak, když se ve městě nějaký obecní byt uvolní, tak se většinou noví nájemci najdou,“ popsal Pařík situaci v Kamenici.

V minulosti hledalo město do budovy z první poloviny sedmdesátých let minulého století vhodného provozovatele. Těm se ale příliš nedařilo a v objektu skončili. Kameničtí zastupitelé se nakonec rozhodli hledat kupce.