1/5

close Jihovýchodní obchvat Jihlavy propojí v první etapě silnice na Znojmo a  na Třebíč. Dělníci začali pracovat na obou koncích části obchvatu nazývané Jih zároveň. info Zdroj: Deník/Martin Singr zoom_in Jihovýchodní obchvat Jihlavy propojí v první etapě silnice na Znojmo a na Třebíč. Dělníci začali pracovat na obou koncích části obchvatu nazývané Jih zároveň.

Jihovýchodní obchvat Jihlavy

O největší investici nemůže být pochyb. Po řadě komplikací na sklonku minulého roku začala stavba obchvatu Jihlavy. „Jednoznačně největší investicí Kraje Vysočina do rozvoje dopravní infrastruktury bude ta směřovaná do stavby jihovýchodního obchvatu Jihlavy, část JIH,“ potvrdil náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a dopravy Miroslav Houška. Letos s financováním pomohou evropské peníze.

Co se silničních staveb týká, má hejtmanství v plánu také opravit průtah v Jestřebí nedaleko Brtnice. Pozornost bude věnovaná i mostům v Přibyslavi nebo křižovatce u Ostrova nad Oslavou. Dokončení úseku mezi Dalečínem a Unčínem pak bude financované z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Fotogalerie: Obchvat Jihlavy staví dělníci, začali na dvou místech

loading
arrow_left Předchozí
1/5
Další arrow_right