Majitel budovy, společnost Kubík Vysočina, chtěl původně Obchodní centrum Vysočina prodat zájemci, který chtěl místo využít pro ubytovnu, restauraci a diskotéku. To se městu nelíbilo. „Viděli jsme studii, v níž byla ubytovna určená pro 150 až 200 lidí, což byl také impulz se k této záležitosti opět vrátit“ komentoval situaci starosta Ladislav Med. V Pelhřimově se osud budovy řešil už delší dobu.

Pelhřimovští zastupitelé nyní odsouhlasili odkup budovy do vlastnictví města za osmačtyřicet milionů korun. „Jsem velmi rád, že se obchodní centrum koupilo za výrazně nižší cenu, než jsme se rozhodovali před rokem, kdy cena byla 65 milionů korun,“ doplnil starosta.

Obchodní dům v historickém centru Pelhřimova.
Pelhřimov by mohl vlastnit Obchodní centrum Vysočina. Cena je 48 milionů

Radnice má zatím v plánu spodní část domu využít pro komerční účely, ve vrchní části mají najít zázemí spolky a organizace. „Město v příštím roce zadá studii na provozně technické využití budovy. Detailní využití bude samozřejmě předmětem dalších jednání, stejně tak i rozfázování následných rekonstrukčních prací,“ doplnila mluvčí radnice Andrea Unterfrancová.