Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O titul Vesnice roku bojují Jiřice a Kaliště

Jiřice, Kaliště – Celkem 306 českých obcí se utká o titul Vesnice roku 2014 ve 20. ročníku stejnojmenné soutěže a mezi nimi jsou i dvě obce z Pelhřimovska, konkrétně Jiřice a Kaliště.

16.5.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

A ani jedna není v soutěži nováčkem. Podle starosty Jiřic Miroslava Jirků se obec účastní soutěže každoročně. „V krajském kole jsme loni získali diplom za příkladný rozvoj obce. Jinak máme zelenou, modrou i bílou stuhu. Chybí nám ale ta nejdůležitější, zlatá," prozradil starosta Jiřic.

Ten dále uvedl, že za nejsilnější stránku obce považuje bohatý společenský život, na němž se podílí dvanáct tamních spolků. Dalším želízkem v ohni je pak prý celková upravenost obce.

I Kaliště si ze soutěže Vesnice roku v minulosti odnesly úspěch, a to zelenou stuhu. Podle starosty  Pavla Kutiše se mohou pochlubit celkovou krásou obce. „Úspěch by pro nás bylo takové zadostiučinění a ocenění za práci, kterou tu všichni pro Kaliště vykonávají," mínil Kutiš.

V květnu a červnu bude krajská komise navštěvovat přihlášené obce a hodnotit je v kategoriích koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované změny a informační technologie.

Vítěz krajského kola, který získá zlatou stuhu, postoupí do celostátního kola. To se koná od 31. srpna do 6. září. Modrá stuha je oceněním za společenský život, zelená za péči o zeleň a životní prostředí, bílá za činnost mládeže a oranžová za spolupráci obce a zemědělského subjektu.

Aneta Slavíková

Autor: Redakce

16.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení