Městští radní si se schválením záměru proti loňskému roku o týden pospíšili, nabídky chtějí mít na radnici do 20. dubna.
Město by se rádo znovu dohodlo s Tomášem Čejdou, který šéfoval kiosku u vstupu na pláž předešlé dvě sezony. „Víme, že tento nájemce má zájem provozovat kiosek také letos. Na druhé straně město má se zajištěním provozu kiosku a celé pláže z předešlých dvou let dobré zkušenosti, je možné, že s panem Čejdou uzavřeme smlouvu i na sezonu letošní,“ zmínil místostarosta Červené Řečice Dušan Obranec.

Uzavřít smlouvu s osvědčeným nájemcem ale město nemohlo, aniž by záměr zveřejnilo. „Protože musíme na pronájem objektu občerstvení uzavírat na každou sezonu novou smlouvu, musíme pokaždé zveřejnit záměr na pronajmutí,“ poukázal na zákonný rámec místostarosta.

Z toho vyplývá, že město nakonec může uzavřít smlouvu s někým jiným. „Ano, taková možnost tady je také. Budeme schvalovat nejlepší nabídku, pokud budeme vybírat z několika,“ připustil Obranec.

V posledních letech se ale žádný boj o kiosek na červenořečické pláži nekonal. Před dvěma roky naopak hrozilo, že objekt s občerstvením zůstane zavřený. Tomáš Čejda se přihlásil až na opakovaně vyhlášený záměr, když původní zájemkyně nečekaně rezignovala, a přicházel doslova na prahu letní sezony. Loni se přihlásil jako jediný.

Přestože sezona na městské pláži u Červené Řečice na břehu vodní nádrže Trnávka nebývá s ohledem na klimatické podmínky v této části Vysočiny nikterak dlouhá, město do zázemí v posledních letech citelně investovalo. Lákadlem je i čistá vody v nádrži.

Za milion korun vybudovalo chodník, který umožňuje chodcům výrazně bezpečnější přesun mezi Červenou Řečicí a zhruba kilometr vzdáleným rekreačním areálem, naposledy investovalo šest set tisíc korun do dětského hřiště, sociálního zázemí i oplocení areálu.