Slavnostní večer, při kterém kandidátky zabojují o titul Dívka roku a postup do dalších kol soutěže, je za dveřmi. Celá akce se totiž uskuteční již příští týden, konkrétně 6. února.

Organizátoři již v tuto chvíli vědí, kolik dívek se letos o korunku utká. „Přihlásilo se jich celkem deset, ale jednu jsme museli vyřadit, protože se špatně podívala na propozice a již neodpovídala soutěži věkově,“ informovala organizátorka pelhřimovské Dívky roku Jitka Vachková.

Tím však odhlášky nekončily. „V průběhu týdne se mi ještě odhlásily dvě zájemkyně. Jedna byla z okolí Písku, tak se domnívám, že byl problém té vzdálenosti. Druhá napsala, že ze soutěže odstupuje,“ přemítala Vachková s tím, že se o post Dívky roku v pelhřimovském kulturním domě Máj nakonec utká sedm děvčat.

Zastoupení má Pacov, Humpolec a dokonce i Poděbrady. Z Pelhřimova ale soutěžící opět chybí. „Dvě přihlášené soutěžící jsou z Pacova. Pak jsou přihlášené z Humpolce, Herálce a jedna je až od Poděbrad,“ vyjmenovala Vachková několik míst, odkud soutěžící přijedou. „Z Pelhřimova se ale opět nepřihlásil nikdo,“ posteskla si Vachková.

Poslední šance na přihlášení do soutěže byla sice v neděli 28. ledna, jak sama organizátorka potvrdila, většina přihlášek dorazila mnohem dříve. „Přihlášky chodily celkem brzo. Hned na začátku roku,“ zavzpomínala Jitka Vachková.

Samotná soutěž se sice uskuteční až v příštím týdnu, dívky se však poprvé setkaly již v úterý 30. ledna. „Dívky nacvičují společný tanec se cvičitelkou a vysvětlujeme jim společnou choreografii,“ nastínila jednu z částí úterní schůzky Vachková. „Soutěžící také vyplňují test, který je zadaný z Jičína. Také si zkouší oblečení, které budou předvádět, protože mají jako jednu z disciplín i přehlídku,“ vylíčila zbývající část nabitého programu.

Až do slavnostního večera se již dívky neuvidí. „Většinou jsme schůzky mívali i dvakrát, ale v současné době, protože technika pokročila, si vše nahrají na mobily a pak si kroky zkouší doma samy,“ vysvětlila Jitka Vachková.

Slavností večer, kdy si jedna ze soutěžících odnese titul Dívka roku, se uskuteční 6. února v pelhřimovském kulturním domě Máj. Poté postoupí první čtyři oceněné dívky do dalšího kola soutěže.