Mnohem jednodušší přístup k jednotlivým bytovým domům tak budou mít v případě potřeby i záchranáři. „Nový chodník budeme dělat hlavně proto, aby se k domům dostali lidé bezbariérově a aby se tam případně dostala i sanitka. V současné době se tam starší lidé dostávají obtížně a sanitka dojet přímo před bytovku nemůže. Když někdo potřebuje pomoci, tak ho záchranáři musí nést na nosítkách po schodech dolů,“ popsal aktuální situaci v již zmíněné ulici Josef Koňák, vedoucí investičního odboru Městského úřadu Pelhřimov. 

Studie, která výstavbu chodníku u bytových domů v Družstevní ulici řeší, navazuje na projekt revitalizace veřejné zeleně v nedaleké lokalitě Pod Floriánem.
Některým obyvatelům se však budování chodníku nelíbí kvůli kácení stromů.

„Zhruba 80 procent obyvatel v ulici jsou senioři, kteří podle informací z úřadů už chodník netrpělivě vyhlížejí. Já mezi ně nepatřím a vadí mi, že se kvůli tomu vykácí většina stromů v ulici. Zatím jsem problémy se stávajícími chodníky kolem bytovek nezaznamenala, ale chápu, že starší lidé mohou mít se schody problém a bezbariérový přístup jim usnadní život,“ řekla k budování nového chodníku tamní obyvatelka Eva Šebestová.

Ohledně schválení konečné verze této studie se v polovině února sešli zástupci města, projektant Karel Drobil a zástupci společenství vlastníků jednotek z Družstevní ulice. „Stromy v této kauze pro mě osobně představují největší problém, a proto jsem také na tuto schůzku šla, abych se přesně informovala, v jakém rozsahu a co půjde k zemi,“ dodala Eva Šebestová.

Na již zmíněném setkání se k věci mohli vyjádřit i obyvatelé z Družstevní ulice, kterých se tento projekt nejvíce týká. „Podněty občanů se týkaly především napojení samotného chodníku. Lidé řešili, odkud a kam chodník povede a v jakých místech bude napojený na stávající komunikaci,“ přemítal Josef Koňák.

Kdy dělníci se samotným budováním nového chodníku, který by měl ležet na svahu v těsné blízkosti domů, začnou, zatím jasné není. „Záleží na tom, kdy dostaneme stavební povolení, abychom mohli udělat výběrové řízené na dodavatele. Budování nového chodníku by ale mělo proběhnout ještě letos,“ informoval Koňák.