V současné době vedou radnici v Humpolci dva místostarostové. Odchod starostky Štěrbové znamená i konec koaliční smlouvy uzavřené zastupiteli ANO 2011 s podporou nezávislých pro město Humpolec na období od roku 2022 až 2026 podepsanou se zastupiteli STAN, Piráty a Sdružení nezávislých kandidátů Humpolecgo.

Zastupitele Zdeňka Mikuláška za sdružení Starostové pro občany odchod starostky nepotěšil, Mikulášek ale rozpad koalice potvrdil. „Je to velmi smutná událost. Zastupitelé budou muset řešit situaci vypovězení koaliční smlouvy, která má svou historii a nelze ji smazat. To znamená nová jednání o nové koalici. Doufám, že se dohodneme, nedojde k nejhoršímu a v Humpolci nebudou nové komunální volby,“ povzdechl si.

Starostka Alena Štěrbová končí ve funkci starostky k 31. říjnu.
Humpolec je bez starostky. Alena Štěrbová končí z vážných rodinných důvodů

Podle předběžných informací je kandidátem na starostu současný místostarosta Petr Machek. Radnice nyní hledá i novou sílu na pozici tiskové mluvčí. O rezignaci starostky Štěrbové a změnách na radnici vědí obyvatelé Humpolce už delší dobu. „Vím o tom z internetu a čekám, co bude dál. Jak to na radnici dopadne,“ poznamenal například Jaroslav Vašíček, starosta sboru humpoleckých dobrovolných hasičů.