Právě zkrácení čekací doby pacientů a lepší určení diagnózy si od nových přístrojů slibuje primář radiodiagnostického oddělení nemocnice Václav Markvart. „To všechno při sníženém ozáření pacienta. Nové přístroje nám dávají dokonce možnost kvalitně vyšetřit méně pohyblivého pacienta, aniž by to kladlo fyzické nároky na personál. Stačí stisknout tlačítko,“ zdůraznil primář.

Jak primář dodal, nové přístroje dovedou i jiné věci. Třeba skládat rentgenové snímky. „To pomůže hlavně ortopedům při snímkování celé páteře a končetin, takže ortoped hned přehledně vidí, kde je problém,“ vysvětlil primář.

Pivní slavnosti. Ilustrační foto.
Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Pelhřimově lidé ochutnají několik druhů piv

Podle ředitele nemocnice Jana Mlčáka se díky moderním rentgenům zkrátí čekací doby pacientů na vyšetření. „Naše nemocnice se neustále snaží zlepšovat a modernizovat a poskytovat stále lepší péči,“ řekl Deníku. 

Jak sdělila mluvčí nemocnice Alexandra Knapová, přístroje byly zakoupeny díky evropské dotaci a stojí víc než 13 milionů. Podle hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka se kraj snaží nemocnice maximálně podporovat. „Už s ohledem na zvyšující se věk populace. Ale stále platí, že tím prvním, kdo by měl pečovat o naše zdraví je v první řadě každý z nás sám,“ poznamenal. Upozornil také na skutečnost, že koncem letošního roku bude v nemocnici uvedeno do provozu oddělení magnetické rezonance.

Prohlédněte si na videu dva nové rentgeny v pelhřimovské nemocnici:

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Radiodiagnostické oddělení vzniklo v nemocnici v roce 1960 a poskytovalo základní skiagrafické vyšetření a vyšetření trávicího traktu. V roce 1983 byl zakoupen ultrazvukový přístroj a v roce 1991 CT přístroj.