Slabou náplastí je víska Skrýšov, kde hřiště mají. Naopak v Myslotíně nepomohla ani petice, kterou podepsalo více než sto obyvatel. „Od města jsme dostali příslib, že tady v létě vyroste nové hřiště se vším všudy,“ informovala Michaela Nováková z Myslotína. Ledy se na jaře hnuly, avšak opačným směrem, než obyvatelé Myslotína doufali. Jak uvedl pelhřimovský místostarosta Tomáš Dufek, s výstavbou dalších nových hřišť nepočítají.

„Musíte to brát rozumně. Hřiště se budují podle počtu dětí, které v místě trvale žijí. Nemůžeme v každé místní části postavit hřiště za dvě stě tisíc korun. S další výstavbou nových hřišť proto nepočítáme. Museli bychom dostat vhodný grant,“ sdělil Dufek. Ten zároveň doplnil, že děti z vesnic mají jiné zájmy i možnosti než děti z města. „Na vesnici je prostor ke hraní lepší. Děti si mohou hrát třeba v lese. Tady to tak jednoduché nemají,“ odůvodnil místostarosta Dufek.

Nebezpečí zranění

Michaelu Novákovou rozhodnutí překvapilo. „Jsem zklamaná a místostarostovi Tomáši Dufkovi děkuji. S nějakým velkým hřištěm jsme ani nepočítali, ale že tady nebude nic? Co k tomu mám více dodat,“ řekla Nováková.

Nejnovější a zároveň největší hřiště stojí na pelhřimovském sídlišti na Pražské. Tam se s kladným ohlasem mladých sportovců nesetkal položený povrch. Asfaltový koberec je pro sportovní radovánky nebezpečný. „Vůbec nechápu, kdo tohle hřiště vymýšlel. Asi někdo, kdo o sportu nemá žádnou páru. Dát na víceúčelové hřiště beton je holý nesmysl. Je to o zranění,“ postěžoval si Pavel Bárta z Pelhřimova. „Asfalt byl zvolen proto, že se o něj nemusí nikdo starat. Podle mého je zvolený povrch dobrý,“ oponuje místostarosta Dufek.

Naopak vyznavači skateboardingu zrekonstruované překážkové hřiště u sportovní haly chválí. „Občas tam s klukama zavítáme. Nejsou tam špatné rampy,“ uzavřel Jiří Tůma.