Trasu pro cyklisty staví město v blízkosti řeky Bělé, kam se lidé zatím běžně nedostali. Dělníci už místo vyčistili od náletových dřevin a začali s pozemními pracemi. Ty budou komplikovanější díky zavodněnému povrchu blízko říčky. „Nicméně s těmito překážkami projekt počítal a trasa vedená v krajině a nivě potoka bude bonusem pro cyklisty a chodce,“ vedoucí pelhřimovského investičního odboru Tomáš Petera.

V Družstevní ulici se obyvatelé dočkají vylepšení kanalizace či plynovodu. Ilustrační foto:
Řidiči pozor. Družstevní ulice v Pelhřimově se zavírá

Přes řeku nechá město vybudovat novou železobetonovou lávku, která propojí oba břehy a vyústí v ulici Skrýšovská. „Tam naváže na I. etapu tohoto úseku, u ní zatím probíhají výkupy pozemků, která bude končit u již vybudované cyklostezky na začátku ulice Březové vedoucí dále do sportovního areálu města Pelhřimov,“doplnil Peter. Město také opraví chodník v ulici Skrýšovská až po odbočku do ulice Březové.

Město také získá jako dar kapličku od společnosti Dekinvest. A do konce října ji přesune na místo ke křížení nově vybudované cyklostezky s cestou k brodu na Skrýšov. Tam ji budou moci lidé opět navštívit.