Svaz mariáše se zároveň distancuje od jakýchkoliv případných individuálních iniciativ zaměřených na uspořádání náhradních turnajů v soukromém režimu. Naopak vyzývá své členy, aby se takových aktivit zdrželi. „Pamatujte, že mezi aktivními hráči je řada těch, kteří spadají do věkové kategorie vystavené největšímu riziku v důsledku nákazy koronavirem, a přenašečem může být kdokoliv, aniž by v danou chvíli pociťoval příznaky,“ vzkázal mariášníkům za Český svaz mariáše Marek Polka.

Opatření se týká i Jihočeské ligy mariáše, jejíž turnaje se konají i na řadě míst Pelhřimovska a na Pelhřimovsku je i početná komunita aktivních mariášníků. Poslední dva turnaje Jihočeské ligy mariáše se ostatně uskutečnily v Pelhřimově, kde se hrál prvního března turnaj v nemíchaném licitovaném mariáši a osmého března turnaj v míchaném licitovaném mariáši.

Pokud po měsíci opatření skončí, mohl by se nejbližší turnaj Jihočeské ligy mariáše hrát v sobotu 18. dubna v Hadravově Rosičce u Nové Včelnice na Jindřichohradecku. Tam je v plánu turnaj v křížovém mariáši. Nejbližší připravovaný ligový turnaj na Pelhřimovsku má být v sobotu 13. června v Božejově, kde se má hrát ve voleném mariáši.