Přesto je hlavním a stále přetrvávajícím problémem obrovský nedostatek volných pracovních míst. „V celém okrese v průměru na jedno pracovní místo připadalo na konci března více než jednadvacet uchazečů,“ řekla Kejřová. Jak doplnila, nezaměstnanost však neklesala všude. K jejímu růstu došlo na Černovicku.

„Tam se nezaměstnanost zvýšila o 0,25 procent. Podobně jsou na tom i Počátky. V Pelhřimově se nezaměstnanost snížila o 0,71 procent,“ uvedla Kejřová.

I další regiony na Pelhřimovsku hlásí pozitivnější čísla. Nejméně lidí bez práce hlásilo v březnových statistikách opět Pacovsko. Celková nezaměstnanost na okrese Pelhřimov byla v březnu na 7,93 procentech. To znamená 3 242 lidí bez práce. Na konci minulého měsíce bylo na celém okrese jen 150 volných pozic.

Nejvíce jich bylo v oboru obchodní zástupce, řidič z povolání nebo lékař. Naopak největší zájem ze strany uchazečů je o administrativní profese. Úřad práce hlásí i velké množství uchazečů z řad strojních a textilních dělníků, zedníků, prodavačů nebo přidavačů na pomocné práce.