Přesně tak to i přes nepřízeň počasí vypadalo na Slámování. Jeho třináctý ročník vypukl o tomto víkendu již tradičně na nádvoří zámku v Červené Řečici. A přestože za celou sobotu déšť prakticky neustal, slámovalo se od rána do večera.

„Já jsem vyrobil luk. A moji kamarádi Honza s Jakubem právě dodělávají dinosaura,“ pochlubil se hned zkraje nádvoří dvanáctiletý Michal Berka z Červené Řečice.

Jak všichni kluci dodali, na slámování se těší celý rok a nenechají si ujít žádný ročník. „Jen je škoda, že prší,“ shodli se kluci.

Právě špatné počasí mělo za následek menší účast než v uplynulých letech. Obvykle se Slamáci vyráběli v okolí celého zámku, v sobotu se však účastníci mačkali schováni pod plachtou uprostřed nádvoří.

„Je tady méně lidí, než třeba loni. Počasí se nám opravdu nevydařilo. Přesto tradiční návštěvníci, kteří si Slámování nenechají ujít nikdy, tak ti dorazili. Ale kvůli objížďce a vlastně celkové uzavírce městečka, se tady nezastavují ti náhodní okolo jedoucí,“ usmál se zakladatel akce Jiří Jedlička.