Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nevěrník utře nos poprvé v pondělí večer

Pelhřimov – Svět, kde je skoro každý nevěrný, touží být nebo se za nevěru chce své drahé polovičce alespoň pomstít –  tak nějak to muselo vypadat v pařížské společnosti na sklonku 19. století soudě podle hry francouzského dramatika Georgese Feydeaua.

10.3.2013
SDÍLEJ:

Ten, kdo utře nos - nová hra pelhřimovského ochotnického spolku RiegerFoto: Deník/Dominika Dufková

Nevěra je pro konverzační komedii určitě vděčné téma. Stejně tak ve hře Ten, kdo utře nos, kterou si pro letošní rok vybrali herci ze Spolku divadelních ochotníků Rieger, může tento společný jmenovatel za spoustu komických situací a pár rozvodů.

Sice si žádná z mužských postav nemůže stěžovat, že by mu role přisoudila málo atraktivní partnerku, přesto skoro každý touží aspoň chvílemi po jiné. Slovy sukničkáře Pontagnaca: „Manželka je okouzlující, ale okouzluje mě už moc dlouho."

Pro herce bylo oříškem hlavně množství textu, které si museli zapamatovat. „Naučit se ho mi trvalo až do minulé zkoušky," přiznává představitelka Lucienne Vatelinové Lenka Čtvrtečková. Patří spolu s Milošem Vosykou a Zdeňkem Zenáhlíkem k hercům, kteří toho ve hře namluví asi nejvíc. Hodně textu musela zvládnout i Stanislava Mikulášková v roli Maggy Soldignacové, která navíc musí přízvukem a anglicismy doložit svou anglickou národnost.

Ačkoli si při sobotní generálce napsala režisérka Marie Steinhauserová několik výtek, které si po představení herci vyslechli – třeba kdo kdy přišel na scénu brzy, kdo pozdě a podobně –, na výkon každého z nich byla režisérka Marie Steinhauserová pyšná. „Byly tam nějaké chyby, ale to tak při generálce bývá. Uvidíme, jak se bude líbit pondělní premiéra," řekla v sobotu s tím, že ji čekají ještě dvě bezesné noci a pak už to snad bude dobré.

Termíny představení

11. března (pondělí) – premiéra

15. března (pátek)

16. března (sobota)

20. března (středa)

22. března (pátek)

23. března (sobota)

26. března (úterý)

28. března (čtvrtek)

3. dubna (středa)

5. dubna (pátek)

Autor: Dominika Dufková

10.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovanka vsadila už při svém vzniku před deseti lety na zelenou.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení