Nevěra je pro konverzační komedii určitě vděčné téma. Stejně tak ve hře Ten, kdo utře nos, kterou si pro letošní rok vybrali herci ze Spolku divadelních ochotníků Rieger, může tento společný jmenovatel za spoustu komických situací a pár rozvodů.

Sice si žádná z mužských postav nemůže stěžovat, že by mu role přisoudila málo atraktivní partnerku, přesto skoro každý touží aspoň chvílemi po jiné. Slovy sukničkáře Pontagnaca: „Manželka je okouzlující, ale okouzluje mě už moc dlouho."

Pro herce bylo oříškem hlavně množství textu, které si museli zapamatovat. „Naučit se ho mi trvalo až do minulé zkoušky," přiznává představitelka Lucienne Vatelinové Lenka Čtvrtečková. Patří spolu s Milošem Vosykou a Zdeňkem Zenáhlíkem k hercům, kteří toho ve hře namluví asi nejvíc. Hodně textu musela zvládnout i Stanislava Mikulášková v roli Maggy Soldignacové, která navíc musí přízvukem a anglicismy doložit svou anglickou národnost.

Ačkoli si při sobotní generálce napsala režisérka Marie Steinhauserová několik výtek, které si po představení herci vyslechli – třeba kdo kdy přišel na scénu brzy, kdo pozdě a podobně –, na výkon každého z nich byla režisérka Marie Steinhauserová pyšná. „Byly tam nějaké chyby, ale to tak při generálce bývá. Uvidíme, jak se bude líbit pondělní premiéra," řekla v sobotu s tím, že ji čekají ještě dvě bezesné noci a pak už to snad bude dobré.

Termíny představení

11. března (pondělí) – premiéra

15. března (pátek)

16. března (sobota)

20. března (středa)

22. března (pátek)

23. března (sobota)

26. března (úterý)

28. března (čtvrtek)

3. dubna (středa)

5. dubna (pátek)