Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neúspěšné studenty v regionu čekají opravné zkoušky

Pelhřimov, Humpolec – S koncem prázdnin a se začátkem nového školního roku jsou spojeny i opravné zkoušky a druhé pokusy maturitních zkoušek.

23.8.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Michaela Hasíková

Základní škola v Hradské ulici v Humpolci má opravné zkoušky vypsané na začátek příštího týdne, opakovat budou muset dva studenti. „V naší škole se opravné zkoušky uskuteční v pondělí a úterý. Jeden žák bude přezkoušen z češtiny, druhý z fyziky," sdělil ředitel základní školy Vlastimil Fiala.

Příští týden se konají opravné zkoušky i na Základní škole Pelhřimov, Osvobození. K počtu žáků, kteří musí dorazit na přezkoušení, se vyjádřila ředitelka školy Vladimíra Madronová: „U nás bude zkoušeno sedm žáků. Většinou z předmětů jako matematika, chemie nebo přírodopis," shrnula situaci Madronová a dodala, že čtyři žáci už jednou neprospěli, takže budou vycházet z osmé třídy úředním postupem.

Někdo září, jiný v září

Druhé pokusy maturitních zkoušek jsou podle rozpisu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v plánu na první týden v září.

Na humpoleckém Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky bude tuto zkoušku opakovat jedna studentka, konkrétně z chemie. Zástupce ředitelky Antonín Pustina ale žáky chválí: „To číslo je podobné každý rok. Někdy opakuje jeden student, někdy žádný. Nutno ale podotknout, že státní část maturity udělají vždy všichni," míní zástupce a dodává, že problém bývá u profilové části maturitní zkoušky.

Co se týče gymnázia v Pelhřimově, čísla neúspěšných žáků jsou tento rok stejná jako na humpoleckém gymnáziu. „Státní část maturity složili všichni žáci úspěšně. V profilové už tomu tak nebylo – jeden student si první týden v září zopakuje ústní část ze základů společenských věd," okomentoval úspěšnost Gymnázia Pelhřimov ředitel školy Aleš Petrák a dodal, že výsledky jsou každý rok podobné.

Na Hotelové škole Pelhřimov půjdou k druhému pokusu tři žáci. „U nás při prvním pokusu maturitní zkoušky neuspěli tři studenti. Potrápila je čeština, angličtina a němčina. Konkrétně neprošli didaktickým testem, z češtiny potom jeden student opakuje i ústní část," popsal neúspěchy žáků ředitel školy Libor Capák.

Zuzana Horáková

Odvolání proti výsledkům zkoušek je víc

Po letošním jarním zkušebním období maturitních zkoušek došlo krajskému úřadu celkem 46 žádostí o jejich přezkoumání. V porovnání s loňským rokem jde o téměř dvaceti procentní nárůst. Z celkového počtu 46 žádostí 44 žadatelů napadalo hodnocení písemných prací společné části maturitní zkoušky a dva žadatelé nebyli spokojeni s výsledkem ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky. Ani jedna žádost se letos netýkala profilových zkoušek. S odvoláním proti výsledkům maturity letos uspělo pět studentů. ⋌(tz)

Autor: Redakce

23.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení