Na tuto nesrovnalost upozornili provozovatele parkoviště i pracovníky radničního odboru dopravy pelhřimovští policisté.

„Z našeho pohledu tam ta značka stojí načerno. Dodatková tabulka obsahuje i údaje, které na ní nemají co dělat,“ poukázal velitel dopravních policistů Miroslav Lhotský především na název firmy či jméno odpovědného vedoucího.

Za neschválenou cedulku může omyl

Jak potvrdila vedoucí pelhřimovského odboru dopravy, provozovatel parkoviště skutečně namontoval dodatkovou tabulku před supermarket bez povolení.

„Žádný souhlas k umístění značky jsme nevydali. Ani bychom nemohli, protože její současná podoba nevyhovuje platným normám,“ uvedla Lenka Mikolášková.

Zdeněk Skýpala z poděbradské firmy G&D Service, která má výběr parkovného u pelhřimovské Vysočiny na povel, to označil za nedorozumění.

Platit se nikomu příliš nechce

„Měli jsme za to, že pro soukromý pozemek platí jiná pravidla,“ namítl Zdeněk Skýpala. „Značka stojí na sice soukromém, nicméně volně přístupném pozemku. Proto musí splňovat všechny náležitosti. Což se v tomto případě neděje,“ vysvětlil Miroslav Lhotský. Samotní zaměstnanci parkoviště čelí připomínkám ze strany motoristů.

„Také už nám někdo povídal, že takové označení ještě neviděl. Stávalo se to ale hlavně zpočátku, kdy jsme tu měli dokonce jen provizorní stojan. Lidé se ale zdráhají platit bez ohledu na značku,“ usmála se výběrčí Marie Smrčková, která postává na parkovišti denně.

Šetrnost řidičů se dost možná nezmění, neschválená značka ale musí zmizet. A alespoň podle úředníků i zástupce provozovatele parkoviště se tak stane co nevidět.

Do týdne bude všechno v pořádku

„S provozovatelem parkoviště jsme jednali. Předložili jsme mu vzor, jak má vše správně vypadat. Musí to být jednoduché, snadno čitelné a srozumitelné,“ řekla Mikolášková, která v pátek již vystavila souhlas žádosti o umístění značky. „Určité věci jsme nevěděli, teď je víme. Nejpozději do týdne uvedeme značení do pořádku,“ přislíbil smířlivě Skýpala z G&D Servisu.

Kdo má vlastně přednost u Billy

Dopravní policisté ani úředníci nemají tu čest s problematickým dopravním značením často. Výjimky se ale najdou, a i tentokrát se pojí k supermarketu.

Jedná se o výjezd od pelhřimovské Billy. Značka, která upozorňuje na nutnost dát přednost autům jedoucím po hlavní Průběžné ulici, vypadá předpisově. Pro změnu ale stojí na levém okraji napojovací silnice, což může zmást některé řidiče na páteřní silnici.

„Především pro motoristy v pravém jízdním pruhu to vypadá, jako by měli dát přednost autům z vedlejší silnice. Ale už jsme kontaktovali zástupce supermarketu ohledně nápravy,“ řekla vedoucí pelhřimovského odboru dopravy Lenka Mikolášková s dovětkem, že ani tento nesoulad nebude mít dlouhého trvání.