„V těchto dnech předala Nemocnice Pelhřimov stavařům prostor v hlavní lůžkové budově, v němž vznikne zázemí pro nemocniční lékárnu,“ potvrdila mluvčí Nemocnice Pelhřimov Petra Černo.

Nové výdejní místo vznikne ve vestibulu – atriu pelhřimovské nemocnice a přinese větší komfort pacientům a modernizaci provozu nemocniční lékárny. „Současné umístění nemocniční lékárny je nešťastné. Nachází se ve střední části areálu a cesta k ní je do kopce. Přesto, že je budova značená, řada pacientů se zde špatně orientuje. To odradí celou řadu našich pacientů, aby si léky a svůj recept vyzvedli u nás," sdělil hlavní nevýhody současného umístění lékárny technický náměstek nemocnice Petr Adam.

Nemocnice si proto nechala vypracovat projekt, který počítá s investicí kolem šesti milionů korun na přestavbu moderního a snadno dostupného prostoru v přízemí hlavní lůžkové budovy. Přestavbu zafinancuje spolu s nemocnicí její zřizovatel Kraj Vysočina. „Někteří pacienti si stěžují na špatnou dostupnost našich prostor. Nejen umístění budovy, ale i vstup po schodech dělá problém zejména starším lidem. Taktéž jsou současné prostory malé a již nevyhovují našemu provozu," řekla vedoucí farmaceutka Radka Vachová.

Nové výdejní místo bude rozměrově podstatně větší, a tak lékárna plánuje i rozšířit nejen nabídku volně dostupných léčiv, ale i nabídku akcí pro širokou veřejnost, které pořádá ve svých prostorách. Jde zejména o preventivní akce ve spolupráci s Českou lékárnickou komorou. „V létě poskytovaly farmaceutky poradenství v oblasti poruch paměti, nedávno se zapojily do akce na podporu záchrany života poskytnutím včasné první pomoci. Pacientům také nabízí naše lékárna pravidelné výhodné slevy na vybraná léčiva,“ informovala Petra Černo.

Nové výdejní místo v Nemocnici Pelhřimov zvýší komfort pro pacienty a nabídne i větší a moderně vybavený prostor.

Barmanský kurz v pelhřimovské hotelové škole.
Dvě desítky studentů uspěly v barmanském kurzu