Nejhůře je na tom nemocnice v Jihlavě, kde aktuálně postrádají 114 zaměstnanců. Kvůli tomu museli omezit provoz několika oddělení. „Přes víkend to opět trochu narostlo. Nově jsme museli uzavřít ortopedicko-traumatickou stanici, lůžka jsou omezená také na urologii a interní jednotce intenzivní péče. Rovněž příjem se nyní dělá místo kontaktního centra na jednotlivých odděleních. Měli jsme uzavřené infekční, to ale v úterý otevírá,“ uvedla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Ostatní nemocnice v kraji jsou na tom o poznání lépe. Jen drobně musí omezovat ambulantní provoz zdravotnické zařízení v Havlíčkově Brodě. „Ale to je dáno spíše jarními prázdninami a dovolenými. Už zhruba týden se počty našich zaměstnanců v izolaci nebo karanténě pohybují kolem čtyřicítky. Chod tedy upravovat nemusíme. Prozatím. Zítra může být situace jiná,“ upozornila mluvčí nemocnice Petra Černo.

Ilustrační foto
Hrozil jí uříznutím hlavy: soud řešil na Valentýna domácí násilí v Telči

Nutno podotknout, že počet zaměstnanců paralyzovaných covidem není přesným ukazatelem provozuschopnosti nemocnice. Třeba pelhřimovské zdravotnické zařízení má zhruba 750 zaměstnanců. Stačí, aby onemocnělo osm z nich a nastanou potíže. „Pokud nám odpadne osm lidí na ARO, je problém. Jinak ale nelze přesně určit, jaký počet nakažených nebo v karanténě by omezil náš provoz. Teď máme v izolaci dvacet lidí a dalších šestnáct v karanténě a fungujeme,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Alexandra Knapová.

Zbylé nemocnice v kraji zatím nárůst pracovníků v izolaci nebo karanténě zvládají v poklidu.

V místě odstranili následky nehody, uklízel se také rozsypaný naklad.
Nehoda na D1 u Humpolce: 3 auta v sobě, na konci kolony srážka dodávky a kamionu

Incidence covidu v kraji za poslední dva týdny činila více než 3 600 nakažených na sto tisíc obyvatel, přičemž pandemie v minulém týdnu oproti začátku února mírně zpomalila.

Na nemoc od počátku pandemie na Vysočině zemřelo už přes šestnáct set lidí.