Nemocnice Pelhřimov vyměnila staré postele za moderní téměř po dvaceti letech. Nová polohovatelná lůžka vyšla na sedmadvacet milionů korun a nemocnice je pořídila díky evropské dotaci. „Nemocnice pořídila 165 elektricky polohovatelných lůžek včetně matrací, 156 nočních stolků a dvě transportní lehátka. Lůžka byla dodána na klíčová oddělení včetně akutní péče, chirurgie, interní medicíny, ortopedie a urologie,“ uvedla mluvčí nemocnice Alexandra Knapová.

Ladislav Teisler.
Pelhřimov pláče. Zemřel majitel pekárny Adélka Ladislav Teisler

Nové postele tak poslouží pacientům na všech odděleních nemocnice a pětice nových lůžek na oddělení akutní péče. „Jedním z klíčových prvků této rozsáhlé modernizace je pět lůžek pro intenzivní péči na anesteziologicko-resuscitační oddělení. Tato lůžka s nosností 250 kilogramů jsou vybavená nejnovějšími technologickými funkcemi včetně integrovaného vážicího systému, motorizovaného pohonu s automatickou brzdou. Komfort  pacientům zajistí integrovaný systémem, který předchází vzniku proleženin,“ popsal náměstek hospodářsko-technické služby Nemocnice Pelhřimov Petr Adam.

Požár skladu sena v Těšenově na Pelhřimovsku.
Noční požár na Pelhřimovsku: v Těšenově hořel sklad sena

Ostatní nová elektrická lůžka mají nosnost 270 kilogramů a jsou vybavená například hrazdou se samonavíjecí rukojetí, teleskopickým infuzním stojanem a novými matracemi. „Stará lůžka již nebyla pohodlná, ve většině případů pouze manuálně polohovatelná a neodpovídala aktuálním požadavkům,“ doplnila mluvčí nemocnice.