Pelhřimovská nemocnice, která patří mezi sedm českých zdravotních zařízení s certifikátem Nemocnice podporující zdraví, představila ucelený program na zvyšování gramotnosti dětí a mládeže od pěti do patnácti let. „Jedná se o několik akcí, které na sebe navazují a rozšiřují informace o výživě, stravování, pitném režimu, první pomoci, prevenci úrazů, hygieně rukou a návykových látkách u dětí a mládeže,“ nastínila projekt tisková mluvčí Nemocnice Pelhřimov Petra Černo.

„Konference pro nás byla velmi přínosná. Získali jsem mnoho podnětů ke zvyšování kvality péče v nemocnici. Sdílením zkušeností s ostatními účastníky konference se nám otevřel prostor pro další nápady a aktivity,“ shrnula náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Vladimíra Macháčková, která se vídeňské konference účastnila.

Konference se v budově Vídeňské Univerzity navštívilo přes 600 účastníků ze všech kontinentů světa. Bohatou účastí odborníků přispěli nejen evropské země, ale i Amerika a Asie. Největší zastoupení měl však Taiwan.

Českou republiku zastupovalo mimo jiné dalších osm nemocnic, mezi kterými například byla Fakultní nemocnice.