Další výhody technologie přiblížil primář radiodiagnostického oddělení Václav Markvart. „Magnetická rezonance poskytne větší komfort pacientům naší nemocnice. Již nebudou muset cestovat na vyšetření do okolních nemocnic. Zároveň se zlepší dostupnost vyšetření magnetické rezonance pro občany našeho regionu,“ vysvětlil. Hodnota rezonance přesahuje pětatřicet milionů korun.

Ředitel pelhřimovské nemocnice Jaroslav Houser doplnil, že v současnosti jde o vrchol přístrojového vybavení. „Pokročilé funkce moderního přístroje umožňují rychlou a efektivní diagnostiku u indikovaných diagnóz. Je tím minimalizován čas strávený vyšetřováním. Může tak dojít k včasnému zahájení léčení pacientů,“ uvedl.

Magnetická rezonance je součástí radiodiagnostického oddělení. Nachází se v přízemí hlavní lůžkové budovy. Na vyšetření se musí zájemci objednat na telefonním čísle 565 355 353 od pondělí do pátku v čase od 7:00 do 15:00 hodin. Pacient s sebou musí mít žádanku od indikujícího lékaře, vyplněný informovaný souhlas a dotazník. Tyto dokumenty jsou dostupné ke stažení na webových stránkách nemocnice www.hospital-pe.cz v záložce radiodiagnostického oddělení.

O radiodiagnostickém oddělení Nemocnice Pelhřimov

Vzniklo v roce 1960.

Poskytovalo tehdy základní skiagrafické a skiaskopické vyšetření.

V roce 1983 byl zakoupen ultrazvukový přístroj a v roce 1991 CT přístroj.

V současnosti oddělení disponuje dvěma skiagrafiemi, ultrazvukovým přístrojem či magnetickou rezonancí.