Jak se bloudí v kukuřici vysvětluje Deníku správkyně bludiště Lucie Mastná. „Ideální je, když je kukuřice hodně vysoká. Bludiště u Humpolce je už druhý rok. Otevřeno máme každý den od devíti ráno do osmi večer. Od června do září, kdy místní zemědělci pole posečou,“ dodává.

Netradiční zelené bludiště má na svědomí parta nadšenců zvaná Kukuřičáci. V republice je labyrintů asi patnáct. Kukuřičné bludiště je podle Mastné druh rodinné zábavy. U nás novinka. V sousedním Německu se dospělí a děti baví běháním v kukuřici už nějaký rok.

Tak vypadala návštěva kardinála Dominika Duky v Petrovicích na Pelhřimovsku, podívejte se
VIDEO: Kardinál Dominik Duka vysvětil zvláštní kapli v polích u Humpolce

Na návštěvníky bludiště v Humpolci čeká celá kukuřičná rodina. Tatík Otík, mamka Mína a jejich děti Kubík a Barča. „Návštěvníci procházejí s kukuřičnou rodinkou polem. Hledají různá skrytá písmenka a pak z nich skládají slova. Za to získají odměny,“ vysvětluje Mastná. Letos je kukuřičná soutěž ve znamení citátu Járy Cimrmana. Kdo si myslí, že běhání kukuřičným polem je nenáročná zábava pro malé děti, asi bude překvapený.

Kukuřičný labyrint v Humpolci má levné vstupné a měří dva kilometry. Jedna cestička protíná druhou, návštěvník s horším orientačním smyslem za chvíli neví, kde je. „V kukuřici se dá opravdu zabloudit, ale my na začátku cesty každému vysvětlíme, jak přivolat pomoc,“ zdůrazňuje paní Lucie a upozorňuje, že cílem bludiště je přimět hlavně děti k pohybu. „Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven,“ dodává s úsměvem. Do bludiště mohou i matky s kočárky, také psi ale jen na vodítku.