Na jejich rozsvícení si však lidé ve většině měst v okrese musí počkat na první adventní víkend. Výjimkou je Kamenice nad Lipou, kde svítící vánoční výzdoba zpříjemňuje místním pobyt ve městě už od pondělí 23. listopadu. „Na letošní sezonu jsme dokupovali nové prvky vánoční výzdoby a potřebovali jsme je vyzkoušet, takže jsme je rovnou nechali svítit," vysvětlil důvod, proč v Kamenici svítí vánoční výzdoba už od pondělí, místostarosta města Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík.

Místostarosta také prozradil, že nový kabát letos dostal i vánoční strom, který v neděli rozsvítí při zpěvu vánočních písní a koled v podání kytarového kroužku Základní školy Kamenice nad Lipou.

Technické služby města Pelhřimova začaly s vánoční výzdobou města již na začátku listopadu a budou pokračovat ještě tento týden, až do začátku adventu. „Letošní novinkou je ozdobení sakur u Jihlavské brány a stromu, který se nachází u dětského hřiště Pražská," pověděla o nově zdobených místech města mluvčí pelhřimovské radnice Alexandra Knapová.

Novými ozdobami a světelnými efekty se může pochlubit také vánoční strom na Masarykově náměstí, který se za hlasitého odpočítávání pelhřimovských prvňáčků rozsvítí první adventní neděli.

Místní také vánočně naladí velký anděl, který bude umístěn na Karlově náměstí. „Mám ráda, když je město na adventní čas vyzdobeno vánočními prvky. Ozdobený vánoční stromeček a lampy v ulicích a na náměstí tak dodávají Vánocům tu správnou atmosféru," pověděla, jak na ni působí vánočně vyzdobené město, Iva Míková z Pelhřimova.

Dodala také, že před Vánocemi zdobí i svůj byt. Na okno si tedy pravidelně dává malý vánoční stromeček se světýlky.
Nové led osvětlení k vánoční výzdobě města letos zakoupili také v Humpolci. „Letos jsme nově vyzdobili opravenou Rašínovu ulici. Ostatní výzdoba jinak zůstává na svých tradičních místech," řekl starosta Humpolce Jiří Kučera. Pracovníci technických služeb města začali s pracemi před čtrnácti dny.

Humpolečtí se tak budou ve vánočně rozsvícených ulicích procházet už v sobotu před první adventní nedělí. „Rozsvícení vánočního stromu chystáme na 5. prosince, kdy humpolecké děti zároveň navštíví Mikuláš," dodal starosta Kučera.