O oslavách i synově zdraví mluvila matka Alena Pustinová.

Míry Tomáše Pustiny byly do České databanky rekordů zaneseny 16. března 2006. Nejvyšší Čech měří 226 centimetrů a váží 170 kilogramů.

Jeho levá noha dosahuje délky 37 centimetrů a pravá je o jeden a půl centimetru delší. V minulosti prodělal několik operací. V roce 2007 mu neurochirurgové v Praze zastavili nadprodukci růstového hormonu. Před rokem absolvoval operaci nohou. V současné době se pohybuje za pomoci berlí nebo speciálního vozíku.

Jak jste se synem oslavili jeho kulaté narozeniny?
Abych pravdu řekla, tak na nějaké velké oslavy nebyly peníze a nakonec ani nálada. Před měsícem totiž umřel Tomášův tatínek. Za synem se jen stavil Jaroslav Šnajdr z Mladé fronty, který za ním často jezdí, a zašli spolu do hospody na pivo. Menší oslava v rodinném kruhu proběhne asi tuto sobotu, protože se chystáme za mou maminkou.

Co si Tomáš k narozeninám přál?
Tomáš není moc náročný. A zdraví si za peníze bohužel koupit nemůže. Tak jsem alespoň zašla do lékárny nakoupit léky, které potřebuje.

A co by si přál do budoucna?
Ono je těžké takhle něco plánovat vzhledem k jeho zdravotnímu stavu. Tomáš má problémy s pohybem a také artrózu. Ale určitě by se rád ještě podíval do Sadova za Karlovy Vary, kde se mu moc líbí. Plánuje také navštívit letošní pelhřimovský festival rekordů a Bernard fest.     

Aneta Slavíková