Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejvíce spotřebičů bylo ze ZŠ Osvobození

Pelhřimov – Letošní ročník festivalu Pelhřimov – město rekordů začal pokusem o rekord z oblasti ekologie.

18.6.2013
SDÍLEJ:

Z elektrospotřebičů se dělají nové výrobky. Foto: Miroslav Marek

Agentura Dobrý den společně s neziskovým systémem Elektrowin vyzvala občany a děti z pelhřimovských škol, aby „prošmejdili" půdy, sklepy a kumbály a přinesli na náměstí nefunkční, vyřazené elektrospotřebiče a předali je k recyklaci, tedy k dalšímu zpracování a ekologickému využití.

Výsledek akce, která probíhala v součinnosti s technickými službami a dalšími subjekty, byl úctyhodný: v průběhu necelých čtyř hodin se nashromáždilo 821 přístrojů určených k recyklaci.

V okamžik rekordu se na jednom místě a v jednu chvíli sešlo nevídaných 669 školáků s elektroodpadem. Ti třímali v rukou žehličky, kávovary, kulmy, vrtačky, fény a další spotřebiče.

Pořadatelé děkují všem za rekord i příspěvek k ekologické osvětě – školám i jednotlivcům, kteří přispěli ke zdaru tohoto neobvyklého sběru, a kterým není lhostejná budoucnost našeho životního prostředí. Akce se kromě střední průmyslové školy a středního odborného učiliště zúčastnily i všechny pelhřimovské základní školy: ZŠ Krásovy domky, ZŠ Komenského, ZŠ Na Pražské, ale nad všechny vyčníval výsledek učitelů a dětí ze ZŠ Osvobození, kteří odevzdali neuvěřitelný počet 494 nepotřebných elektrozařízení.

Děti se v přípravném období před festivalem dozvěděly z materiálů zaslaných Elektrowinem a Agenturou Dobrý den o smyslu třídění odpadů a mj. i o tom, že každá žehlička je téměř z poloviny tvořena plasty a pokud ji nevyhodíme na skládku, umožníme tím výrobu 20 plastových lahví nebo jedné dětské fleecové mikiny a ušetříme dva litry ropy.

Samotná akce proběhla tak, že za tónů písně Elektrický valčík, zpívané sborem Podkolenky z místní základní umělecké školy, zúčastnění zvedli nepotřebné elektrovýrobky demonstrativně nad hlavu a odevzdali je do určeného kontejneru.

Miroslav Marek, ředitel agentury Dobrý den

Autor: Redakce

18.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení