Proč jste se rozhodl kandidovat do Senátu?
Žiji a pracuji v Pelhřimově. Jsem místní. Ostatní kandidáti k našemu okresu nemají žádný vztah a z velké většiny již překračují svůj aktivní věk. I v Senátu potřebujeme snižovat věkový průměr a umění naslouchat má dnes každý komu slouží zdraví. Na druhou stranu i já se v komunální politice pohybuji téměř dvacet let. Jsem dlouholetý zastupitel města Pelhřimov a v současné době dokončuji svůj druhý mandát zastupitele Kraje Vysočina. Mám v Pelhřimově pevné kořeny a vím co se tady děje a co volební obvod potřebuje.

Co považujete za nejpalčivější problém Pelhřimovska a jak ho chcete pomoci řešit?
Obrovským problémem je stomatologická péče v Pelhřimově, Hradci i okolí. Po zrušení povinných registrací zubaři buď ošetřují za plnou úhradu bez smlouvy s pojišťovnou nebo pouze částečně. Nynější systém řeší pouze důsledky, a to je špatně. Stále slyšíme, že je málo zubařů, ale statistika říká něco jiného. Přijetí zákona o povinné registraci je cesta alespoň k uzákonění základní stomatologické péče. Není přeci možné platit zdravotní pojištění a mít nulovou péči. Ze zubařů se stala privilegovaná profesní skupina a my se předháníme, co jim na úrovni obcí a krajů ještě dáme. Vybavení ordinací, odpuštěné nájmy, grantové pobídky. Kde to má konec? Tohle přeci není systémové řešení. To je moje priorita.

V jakém výboru horní komory byste chtěl působit a proč?
Jako podnikatel bych chtěl pracovat tam, kde bych svoje zkušenosti mohl uplatnit.

Jak hodláte skloubit práci v Senátu s vašimi dalšími aktivitami a rodinou?
Z praxe vím, že se působení v Senátu i zastupitelstvu Kraje Vysočina dá zvládnou celkem dobře a je to pro práci na krajské úrovni určitě velký přínos. Naučil jsem se docela dobře oddělovat práci a volný čas, takže na rodinu a koníčky si volno musíte udělat také. Domov je přístav jistoty a pohody.

Máte nějaké životní krédo?
Všechno v životě je za něco a nic není zadarmo.

Povídání s Pavlem Hodáčem je jeden z dílů série rozhovorů, v nichž Deník oslovuje všechny kandidáty na post senátora v okrese Pelhřimov.