Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Největší diskuse v Humpolci vzbudily zahrádkářské kolonie

Humpolec – Humpolečtí mají za sebou sociálně-antropologický výzkum i pět veřejných debat nad zpracovanými návrhy lokalit pro nové rodinné domy. Finální podoba projektů bude předložena v květnu.

19.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Obyvatelé Humpolce měli začátkem dubna možnost vyjádřit svůj názor v rámci veřejných projednání územních studií, na kterých zpracovatelé poprvé přeložili nové koncepty pěti vybraných lokalit Humpolce. Největší diskuse vzbudila výstavba rodinných domů ve dvou zahrádkářských oblastech. „Někteří lidé byv oblasti zahrádkářských kolonií rádi postavili a kvitují návrh vzniku nové infrastruktury. Naopak lidé, kteří zde chtějí zahrádkařit, k tomu měli negativní postoj a připomínky,“ popsal odlišné názory místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo.

Podle jeho slov v závěru byli spokojeni všichni, veřejná projednávání splnila účel a objasnila řadu nejasností. „Lidem bylo vysvětleno, že není povinnost tam stavět, nýbrž možnost,“ dodal místostarosta Namyslo.

Po dobu pěti dnů se v Humpolci představovaly nové koncepty územní studie pro oblast zahrádkářské kolonie v ulici Zahradní a U Kaštanu, zahrádkářské kolonie v Cípku, volné plochy v Lužické ulici, Okružní ulici a pro bývalý areál Humpoleckých strojíren. „Obecně byly všechny reakce různorodé. Pokud se jednalo o lokality nově vymezené nebo na volných loukách, tak to bylo přijímáno většinou kladně,“ podotkl Květoslav Namyslo.

Konečný výstup

Všech pět návrhů bude nyní upraveno podle vznesených připomínek. „Na základě připomínek lidí a města budou zpracovatelé předložené návrhy ještě upřesňovat. Na konci měsíce května by měl být hotový definitivní výstup z dané lokality,“ sdělil Namyslo. Lidé se poté budou moci seznámit s finálním návrhem nové územní studie.

Občané mohli svým názorem ovlivnit už i samotné návrhy jednotlivých lokalit, které zpracovatelé začátkem dubna překládali veřejnosti. V únoru za tímto účelemv ulicích Humpolce proběhl týdenní sociálně-antropologický výzkum, který vedli výzkumníci z pražské Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Ti obcházeli humpolecké domácnosti, podniky i školy s prosbou o rozhovor nad mapou města.

„Výzkum probíhal na základě zadání od pěti zpracovatelů, kteří chtěli získat konkrétní informace o své lokalitě. Součástí byl i společný výstup pro město,“ dodal Namyslo, který celou akci hodnotí kladně. „Bylo to velmi zajímavé, protože běžně na to nezbývají síly nebo prostředky,“ uzavřel Namyslo.

Autor: Monika Pelíšková

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení